Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 11. juuni 2019 11:25

Üle 300 miljoni euro SEB II ja III samba pensionifondide investeeringutest vastavad kõrgeimatele vastutustundlikkuse nõuetele

SEB Elu- ja Pensionikindlustus Eestis võtab eesmärgiks suunata oma investeeritavaid vahendeid aina rohkem eetilistesse, rohe- ja jätkusuutlikesse investeeringutesse. SEB soovib järgida vastutustundliku investeerimise põhimõtteid, toetada jätkusuutlikke ettevõtteid nii maailmas kui ka Balti riikides ning vältida keskkonnale või sotsiaalsele heaolule kahjulikke algatusi.

Täna investeerivad Eesti inimesed SEB II ja III samba pensionifondide kaudu 380 miljoni euro ulatuses ettevõtetesse, mis vastavad esmastele vastutustundliku investeerimise põhimõtetele ja 320 miljoni euro ulatuses ettevõtetesse, mis vastavad SEB poolt sätestatud kõrgeima taseme vastutustundlikkuse nõuetele. SEB on võtnud suuna suurendada vastutustundlike investeeringute osakaalu kõigis oma pensionifondide portfellides vähemalt 25 protsendini.

SEB Elu - ja Pensionikindlustuse juhatuse liige Triin Messimas: „Maailm on liikumas üha enam selles suunas, et toetada eetilist äri ajavaid ettevõtteid - ärisid, kelle tegevus ei saasta keskkonda ega tekita kliima soojenemist, kes peavad kinni töö- ja inimõigustest ning kes ei ole seotud altkäemaksude ja korruptsiooniga. Ka tänavune SEB Pensionivalmiduse uuring näitas, et Eesti elanik peab oluliseks oma järeltulijate heaolu ja tervelt 58 protsenti eestlastest kinnitas, et nad soovivad, et nende pensioniraha investeeritakse vastutustundlikesse ettevõtetesse. Seetõttu oleme võtnud üheks oma ambitsiooniks pakkuda pensionikogujatele kindlustunnet, et nende investeeringute kasu ei tule tulevaste põlvkondade arvelt. Oma investeerimispoliitikas asume rangemalt jälgima fondide ja ettevõtete profiili, vältima keskkonnale ja/või ühiskonnale kahjulikke investeeringuid ja peamiselt toetama neid algatusi, mis vastavad jätkusuutliku arengu standarditele.“

Ebaeetiliste ja keskkonnale kahjulike investeeringute vältimiseks on SEB Grupis loodud nn keelunimekiri, millest tulenevalt on SEB väljunud ka mitmetest investeeringutest. Investeerimisfondide valimisel jälgitakse, ÜRO vastutustundliku investeerimise (UN PRI) põhimõtteid. Vastutustundlik investeerimine ei tähenda kompromisse fondi tootluses: see mitmekesistab investeerimisvõimalusi ning annab nii praegustele kui tulevastele pensionikogujatele kindluse, et tootlust ei teenita mittetaastuvate keskkonnaressursside või ühiskonnale probleemide tekitamise arvelt.

Vastutustundliku investeerimise alustalaks maailmas on kolm üldist põhimõtet, milleks on:

  • Sobimatute, keskkonda reostavate või ühiskonna heaolu vastu töötavate ettevõtete välistamine;
  • Jätkusuutlike ja keskkonnahoidlike ettevõtete eelistamine;
  • Ettevõtetes jätkusuutlike muutuste esile kutsumine läbi aktsionäride hääleõiguse ja juhtorganite.

Mõned näited juba olemasolevatest SEB vastutustundlikest fondidest ja investeeringutest on Leedu Energia roheline võlakiri, SEB Sustainable High Yield Fund, SEB Ethical Global Index Fund samuti aga ka SEB Progressiivse Pensionifondi aktsiaportfell, mida hallatakse vastavuses kõrgeimate jätkusuutlikkuse kriteeriumitega. Mainitud portfelli juhtimises ei piirduta mitte üksnes keelunimekirjades olevate väärtpaberite väljajätmisega, vaid keskendutakse laiemalt saastavate tööstusharude väljajätmisele ja positiivses mõttes silma paistvatele ettevõtetele suurema kaalu andmisele.

Lisainfot SEB Grupi poliitikast vastutustundliku investeerimise valdkonnas saab SEB kodulehelt.

Põhjalikuma kommentaariga jätkusuutlikke investeeringute teemal saate tutvuda homses Investment Minutes’ kommentaaris.

 

Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.