Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 3. juuni 2019 16:20

Eestlased koguvad aina aktiivsemalt oma laste tuleviku tarbeks

Aastaga on Eesti inimeste laste tuleviku tarbeks kogutavad summad kasvanud 5 euro võrra kuus, ulatudes 2018. aasta lõpu seisuga 43 euroni. Samas on nii kogumisega alustamise aeg kui ka emade kandev roll selles valdkonnas aastatega samaks jäänud. Praegu koguvad laste tuleviku tarbeks peamiselt emad (57% juhtudest) ning kogumist alustatakse keskmiselt 35- aastasena.

„Laste tuleviku jaoks koguvad peamiselt vanemad, kelle keskmine sissetulek kuus on 1500 eurot. Samas on sissetulekust tähtsam soov kindlustada oma lapsele stardikapital iseseisva elu alustamiseks ning näeme oma klientide käitumisest, et ka alla Eesti keskmise palgaga on võimalik edukalt säästa – seda teeb ligi kolmandik kogujatest. Üle 60% Eesti vanematest alustavad kogumisega, kui lapse vanus on alla 4 aasta, kõige populaarsem on sõlmida leping kohe peale lapse sündi: esimese eluaasta jooksul on sõlmitud 25,1% lepingutest. Lastele kogumise peamiste eesmärkidena on nii vanemad kui ka lapsed välja toonud hariduse, oma kinnisvara või isikliku transpordivahendi soetamise, reisimise ja oma äri alustamise,“ kommenteeris Eesti vanemate kogumisharjumusi AS SEB elukindlustuse spetsialist Kirsti Virak.
 

Andmed on võetud SEB elu- ja pensionikindlustuse statistikast.

Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.