Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 31. mai 2019 13:30

SEB Elu- ja Pensionikindlustus: lapsed vigastavad end kõige sagedamini pallimängudes

SEB kindlustusinfo järgi eristuvad Eestis lastega juhtuvate õnnetustes sportlikud mängud, mis on viimase kolme aasta jooksul põhjustanud  enam kui kolmandiku kindlustusjuhtumitest. Panga andmetel saavad kuni 18-aastased lapsed kõige sagedamini viga pallimängudes, milleks on enamasti jalgpall ja korvpall. Lastega juhtub sageli õnnetusi ka võistlustel, kodus ja koolis kehalise kasvatuse tunnis.

Kõige rohkem juhtub õnnetusi varateismelistega, keskmiselt 12-aastaste,  poistega (63% juhtumitest). 2018. aastal oli keskmine väljamakse lapsega juhtunud trauma korral 294 eurot ja ravi keskmine kestus 38 päeva. Kui tavapärane raviaeg jääb 2 kuni 3 nädala piiridesse, siis raskemate vigastuse korral võib ravi kesta mitmeid kuid.

„Laste füüsiline aktiivsus on igati positiivne  ning kindlustuse seisukohalt näeme oma rolli pigem vanemate  toetajatena, kes õnnetusjuhtumi puhul pakuvad vajalikku finantskindlustust. Erinevalt täiskasvanute traumastatistikast, mis viimase 10 aasta jooksul näitab nii traumade arvu kui ka taastumisaja pikenemise trendi, on lastega seotud „klassikalised“ spordi- ja mängutraumad püsinud enam-vähem samal tasemel. Küll aga on kasvav roll  moodsal meelelahutusvarustusel. Näiteks rulluisud, batuudid, tasakaaluliikurid, rulad ja ATV-d võimaldavad lahedalt vaba aega veeta ja liikuda, kuid samas ka end raskemalt vigastada, kuna kukkumisel suuremalt kiiruselt-kõrguselt on tagajärjed raskemad. Seepärast soovitame nii lastel kui ka täiskasvanutel suhtuda täie tõsidusega ohutusse ja kasutada julgelt turvavarustust,“ kommenteeris AS SEB elukindlustuse spetsialist Kirsti Virak.

Andmed on võetud SEB elu- ja pensionikindlustuse statistikast perioodil 1. jaanuar 2016 kuni 31. detsember 2018. Arvesse on võetud väljamakseotsusega lõppenud juhtumeid, mille toimumisasjaoludes on kindlustusselts kindel.

 

Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.