Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 15. mai 2019 10:50

SEB Innovastioonikeskuses kohtuvad Põhjala-Baltikumi kõige edukamad fintechid

SEB ja Mastercardi fintech’idele suunatud arenguprogramm „Lighthouse“ sõelub kolmapäeval välja 15 Baltikumi ja Põhjamaade parimat fintech ettevõtet.

Kevadel Tallinnas käivitatud programmis osalesid Baltikumi fintech’idest krediidivahenduse juturobot askRobin (Eesti/Ladina-Ameerika), kliendiandmete haldamise ja rahapesuriskide tuvastamise süsteem Basis ID (Eesti/Singapur/Šveits), avatud pangandusel põhinev maksete taristu Crassula (Läti/Eesti), mobiilne rahakott ja kaupmeeste makselahendus Paytailor (Eesti/UK) ning innovaatiliste kaardimaksete platvorm Wallester (Eesti).

Samuti on kohal kümne Taani ja Norra päritolu fintechi esindajad: mobiilsed kinkekaardid DiggEcard, verifitseerimisplatvorm Diwala, noortele finantsteadlikkust õpetav Ernit, mobiilsete maksete kogumise tehnoloogia GoAppified, investeerimise turuplats Huddlestock, äriklientide pangandusteenus Hufsy, sotsiaalne ühissäästmise rakendus Spiff, rahaplaneerija Spiir, vargusevastane seade Zliide poodidele ning tehisintellekti-põhine investeerimisnõustaja Quantfolio.

SEB innovatsioonijuht Siim Lepisk ütles, et märkimisväärne osa seekordsetest ettevõtetest keskendub finantsteadlikkuse tõstmisele: raha säästmisele ning samuti investeerimisele. „Muidugi pakuvad enamik 15 ettevõttest üksjagu innovatsiooni maksetele ja pangateenustele laiemalt. 3-kuulise programmi jooksul saavad ettevõtted koostöös pankade ja teiste partneritega paremini aru, kui hästi nad oskavad lahendada kasutajate probleeme ning kuidas õnnestub klientide harjumuste muutmine finantsilisemalt veelgi vastutustundlikumaks. Kohtumised investoritega võivad viia ka investeeringuteni,“ lisas Lepisk.

Fintechid astuvad lavale ka neljapäeval Kultuurikatlas toimuval Latitude59 konverentsil kell 14.30-15.30. Järgmisel nädalal valitakse välja Balti, Taani ja Norra ettevõtete seast need parimad, kes saavad oma ideed esitleda Amsterdamis toimuval Euroopa suurimal finantskonverentsil „Money20/20“.

Lighthouse’i programm käivitati esmakordselt 2018. aasta sügisel Vilniuses, Stockholmis ja Helsinkis ning selle esimeses voorus kandideeris kokku 25 Baltikumi ettevõtet. Balti arvestuses võitis esimese vooru Leedu ettevõte Ondato, kes sai auhinnaks kohtumised Skandinaavia pangajuhtidega ning esinemise 20 000 külastajaga startup-festivalil Slush. Tänaseks on Ondatost saanud kasumlik ettevõte ning teine programmis osalenud fintech on laienemiseks kaasanud investeeringuid rohkem kui miljoni euro ulatuses.

Lähemalt saab Lighthouse’i programmiga tutvuda ning järgmisse vooru kandideerida http://www.mclighthouse.com/.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB
telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.