Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 18. aprill 2019 16:50

Pea viiendik Harju- ja Raplamaa ettevõtetest plaanib kasvatada töötajate arvu

SEB Baltic Business Outlook (BBO) uuring näitas, et 17 protsenti Eesti väike- ja keskmise suurusega (VKE) ettevõtetest plaanib oma töötajate arvu kasvatada, Harju- ja Raplamaal plaanib uusi inimesi palgata umbes 18 protsenti VKE-dest samal ajal kui töötajate vähendamist näeb ette kõigest 3 protsenti ettevõtjatest.

„Kuigi lähestikku asuvad, on suhtumine eksporti Harju- ja Raplamaa ettevõtete vahel üsna erinev. Harjumaa on maakondade lõikes liider eksporditurgude laienemisel ning uute leidmisel. Võrreldes Eesti keskmise 27 protsendiga, kavatseb koguni 33 protsenti Harjumaa ettevõtetest alanud aastal eksporti kasvatada – ambitsioonikate plaanide taga on eeskätt Harjumaa kaubandus-, tööstus-, ja ehitussektori ettevõtted,“ sõnas SEB jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen.

Raplamaa VKE-de ettevõtete ekspordivalmidus on seevastu tunduvalt madalam ületades 21 protsendiga napilt viiendiku künnise. Kui Harjumaal plaanib uutele turgudele siseneda 15% ettevõtetest siis Raplamaa VKE-d jäävad 10 protsendiga alla Eesti keskmise.

Samas on mõlemas maakonnas VKE-de investeerimisplaanid jäänud aastate lõikes laias laastus samaks. Üle 50 tuhande euro küündivaid investeeringuid plaanib teha kümnendik Harju- ja Raplamaa VKE-dest, mis jääb siiski pisut alla Eesti keskmisele (12 protsenti). Keskmisest aktiivsemad investeerijad on kinnisvara-, ehitus-, transpordi-, ning põllumajandus- ja metsandussektoris tegutsevad VKE-d.

Üsna sarnane on ka Harju- ja Raplamaa VKE-de innovatsioonivalmidus, mis paraku jääb alla Eesti keskmisele. Kui 67 protsenti Eesti VKE-dest plaanib mingeid arendustegevusi seoses oma toodete, teenuste, töötajate või ärimudeliga, siis Harju- ja Raplamaal plaanivad seda teha pisut üle poole e. 51 protsenti VKE-dest.

Teisalt – juba üle poolte Harju- ja Raplamaa VKE-de pakub oma klientidele võimalust osta tooteid interneti kaudu ning enam kui veerand vastanutest kinnitasid, et digitaalne müük moodustab rohkem kui 71% nende kogukäibest. Oma tooteid ja teenuseid plaanivad tulevikus hakata interneti kaudu müüma 22 protsenti Harjumaa ja 19 protsenti Raplamaa VKE-dest.


SEB viis detsembris 2018 läbi Baltikumis VKE-de uuringu Ettevõtlusbaromeeter 2019, mille raames kaardistati ettevõtete ootusi järgmiseks äriaastaks. Uuringust võttis osa 2169 väikest ja keskmist ettevõte. Harju- ja Raplamaalt osales uuringus 1020 ettevõtet.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB
telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.