Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 2. aprill 2019 12:30

SEB Elu- ja Pensionikindlustus: pallimängud moodustavad suure osa kindlustusjuhtumitest

SEB elukindlustus avalikustas 2018. aasta kõige traumade rohkemad ja pikemat taastumist nõudvad spordialad. Suure osa nendest moodustavad pallimängud. Kahjustatistika andmetel olid kolm kõige enam vigastusi põhjustavat spordiala korvpall,  jalgpall ja motokross. Neile järgnevad väikese vahega rattasõit, hoki ja teised pallimängud.

Mainitud spordialadest põhjustatud traumadest paranemisele kulub keskmiselt 44 ravipäeva. Üks sagedasemaid traumasid on sõrme või varba murdmine, spordivigastuse saaja keskmine vanus on 36 - 37 eluaastat ja 74 protsendil juhtudest vigastasid end mehed.

SEB Elu- ja Pensionikindlustuse elukindlustuse spetsialist Kirsti Virak: „On näha selget trendi, et spordi populaarsuse tõusuga kaasneb ka spordivigastuste osakaalu tõus. Meie statistika kohaselt on 10 aastaga traumast paranemise aeg pikenenud ligi nädala võrra. Kuigi poole kõigist sporditraumadest põhjustavad jätkuvalt traditsioonilised pallimängud, kuid oma kajastust kahjude statistikas leiavad aina rohkem ka uued spordialad, nagu mäesuusatamine, lumelaua-, trikiratta- rula- ja tõukerattasõit ning rulluisutamine. Kindlustusjuhtumite statistikas peegeldub ka kestvusalade nagu maratonide, ultramaratonide, triatlonide jt. sarnaste alade tõusev populaarsus.“

SEB elukindlustusstatistika järgi on sporditraumad viimase 10 aasta jooksul olnud püsivalt üks peamistest kindlustusjuhtumite põhjustest, moodustades enam kui kolmandiku kõigist õnnetusjuhtumitest.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB

telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.