TURGUDE ÜLEVAATED - 18. märts 2019 16:35
Marko Daljajev
Turg
Piirkondlike turgude olukord rahunes veebruaris pärast väga tugevat 2019. aasta algust. Suure kapitaliseeritusega ettevõtete indeks MSCI EM Europe 10/40 langes 1,5% ja väikese kapitaliseeritusega ettevõtete indeks MSCI EM Small Cap tõusis eurodes 4,4%.
Venemaa oli suhteliste kaotajate hulgas –indeks RTS langes eurodes 1,6%, kuigi nafta hind tõusis 6,7%, kuna sanktsioonid muutusid jälle aktuaalseks.
Poola näitas suhtelist mahajäämust: indeks WIG langes 0,8% (eurodes 1,7%). Suure kapitalisatsiooniga ettevõtted näitasid halvemaid tulemusi (WIG20 langes 2%), kuid väikese kapitalisatsiooniga ettevõtete indeks WIG80 tõusis 5%.
2019. aasta tulude konsensusootuse vähendamine (7,1%-lt jaanuaris –1,3%-ni) mõjutas Türgi olukorda. Indeks BIST100 tõusis liirides 0.4%, kuid langes eurodes 1,7%.
Piirkondlike suuremate turgude hulgas paistsid silma Ateena (+11,5%) ja Rumeenia (+10,4%) tänu sellele, et Rumeenia pehmendas oma suhtumist pangamaksu suhtes.
Fondi ülevaade
Fondi tulemus oli suure turukapitalisatsiooniga ettevõtete indeksist 340 baaspunkti võrra parem, kuid jäi väikese turukapitalisatsiooniga ettevõtete indeksist alla 250 baaspunkti võrra. Aasta algusega võrreldes on fond 3,1% võrra ees suure turukapitalisatsiooniga ettevõtete indeksist, kuid 1,4% võrra maas väikese turukapitalisatsiooniga ettevõtete indeksist.
Fondi positsioonid Kasahstanis olid veebruaris suurimad panustajad: ettevõtte Steppe Cement aktsiahinnad tõusid üle 50%, kui selle tegevjuht teatas suuremahulisest aktsiate ostmisest. Halyk Bank näitas häid tulemusi ja kasvas, kui globaalne maakler tõi panga välja ostusoovitusena. Kõige nõrgemaid tulemusi näitasid Qiwi ja Sberbank. Investorid reageerisid negatiivselt Qiwi vihjele investeeringu suurendamise kohta oma tütarettevõttesse RocketBank ja Sberbanki äri kahjumliku osa müük Denizbankist lükati edasi.
Edasine strateegia
2019. aastal jätkame alt-üles aktsiate valimise strateegiaga. Eelmise aasta kogemus näitas, et oluline ebatõhusus piirkondlikes väiksemates aktsiates toob jätkuvalt korralikku tulu. Sellest tulenevalt peame seda ruumi jätkuvalt atraktiivseks.
Pavel Lupandin
Turuülevaade
Arenevate turgude jaoks oli veebruar neutraalne (+0,1%). Arenenud turud kasvasid aga 2,8%. USA ei kehtestanud 1. märtsil Hiinale tariife, mis aitas globaalseid turge ja lükkas võimaliku kaubandussõda edasi. JPM-i globaalsele prognooside indeksile tuginedes jäi majanduslik hoog nõrgaks. Tarbekaupade hinnad aga tõusid: Brent on aasta algusega võrreldes tõusnud 24%, rauamaak 15% ja vask 5%.
Fondi ülevaade
Fondi tulemus veebruarist praeguseni oli positiivne: absoluutväärtuses 10,9% eurodes ja indeksist 0,3% võrra ees. Tegime aruandeperioodil positsioneerimises mõned väiksemad muudatused: suurendasime kuu alguses oma positsiooni ettevõtetes Rusal ja Ferrexpo (atraktiivsed tasemed) ning vähendasime oma positsiooni ettevõttes Alrosa. Kolm esimest panustajat olid HSBK, MTS ja Magnit. Kolm suurimat kahjutoojat olid Qiwi, NLMK ja Polymetal.
Edasine strateegia
Keskendume jätkuvalt aktsiate valimisele ja jätkame atraktiivsete investeerimisvõimaluste otsimist meie mandaadi raames. Keskendume jätkuvalt suhtelisele väärtusele ja usume, et seda saab kõige paremini leida sektorite seest.
Alo Kullamaa
Turuülevaade
Meie turgude tulemuslikkus oli kirju (peamiselt sisepoliitika tõttu).
Rumeenia näitas pärast kahjumlikku jaanuari sel kuul parimaid tulemusi, kasvades kohalikus valuutas 10,4%. Valitsus pehmendas oma suhtumist kavandatud maksude suurendamisse ning parandas suhtlust eratööstuse sektori ja keskpangaga, kuid poliitilist müra on endiselt palju.
Tšehhi oli ka sel kuul suhteliselt tugev, kasvades 2,7%.
Poola suure kapitaliseeritusega ettevõtete indeks langes 2%, keskmise kapitaliseeritusega ettevõtete indeks tõusis 1,4% ja väikese kapitaliseeritusega ettevõtete indeks kasvas 5%. Riigi makromajandus on endiselt tugev: SKP kasvas 2018. aasta 4. kvartalis eelmise aastaga võrreldes 4,9% ja valitsus teatas uutest sotsiaalkulutuste meetmetest enne sügisesi parlamendivalimisi.
Ungari langes kohalikus valuutas 1,3% ja Türgi tõusis 0,4%.
Enamik sektoreid jäid sel kuul kahjumisse; vaid materjalid ja tarbekaup teenisid väikese kasumi.
Piirkondlikud valuutad näitasid samuti euroga võrreldes erinevaid tulemusi. Tšehhi kroon tugevnes 0,5%, samas kui Türgi liir nõrgenes 2,6%, Poola zlott 1% ja Rumeenia leu 0,2%. Ungari forint oli neutraalne.
Fondi ülevaade
Veebruar oli järjekordne hea kuu: fondi oli 1,5% võrra võrdlusindeksist ees.
Aktsiate valimine finants- ja energiasektorites mängis suhtelises tulemuslikkuses olulist rolli.
Suurimad panustajad fondi suhtelisse tulusse olid BRD, Erste Bank ja PZU (underweight). Suurimat kahju põhjustasid OTP, Banca Transilvania ja KGHM (kõikides underweight).
Tegime aruandeperioodil palju muudatusi. Finantssektoris vähendasime oma positsiooni ettevõttes Erste ning suurendasime oma positsiooni Poola ettevõtetes PKO ja PZU. Lisaks ostsime aktsiaid Sloveenia ettevõtetes Nova Ljubljanska Banka ja Raiffesen ning osalesime Santander Bank Polska aktsiate paigutamises.
Materjalisektoris vähendasime oma positsiooni Türgi terasetootja ettevõttes Eregli ja taastasime oma positsiooni Türgi kullatootja ettevõttes KOZAL. Energiasektoris väljusime ettevõttest Tupras (kasutades hinna tugevust) ja suurendasime oma positsiooni ettevõttes PGNiG.
Edasine strateegia
Keskendume jätkuvalt aktsiate valimisele ja suhtelise väärtuse leidmisele – peamiselt sektorite seest. Sektorite ja riikide jaotumine jääb meie protsessi kõrval teiseseks ning on eelkõige aktsiate valimise tulemus.
30.12.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar november 2020 |
07.12.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar oktoober 2020 |
22.10.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar september 2020 |
18.09.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar august 2020 |
18.08.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar juuli 2020 |
25.07.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar juuni 2020 |
29.06.2020 | Tehingud fondidega juulis |
25.06.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar mai 2020 |
14.05.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar aprill 2020 |
16.04.2020 | SEB Varahalduse kuukommentaar märts 2020 |
Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.
Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.
Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.