Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 11. märts 2019 15:00

SEB uuendab pangaautomaatide võrgustikku

SEB Pank alustas oma 232 pangaautomaadist koosneva võrgustiku uuendamisega. Esimesed uued raha sisse ja väljamaksemasinad paigaldati Harjumaale, Tartumaale ja Ida – ja Lääne Virumaale. Kogu pangaautomaatide võrgustik on plaanis uuendada 2021. aastaks.

Uued automaadid on toodetud Saksamaal ning tänu uuenenud riist- ja tarkvarale pakuvad kaasaegset ja kliendisõbralikku kasutuskogemust. Samuti on uutel masinatel mitu turvauuendust, millest peamiseks on eesti esimene nn „tindikaitse“*. Praeguseks on testimise käigus uuendatud 33 masinat.  Kokku on 2019. aastal plaanis välja vahetada kuni 100 pangaautomaati. Paralleelselt käib uuendamise protsess ka Läti ja Leedu SEB pankades.

SEB juhatuse liige Ainar Leppänen: „Vaatamata sellele, et SEB põhitähelepanu on suunatud digitaalsete kanalite arengule, on meie eesmärk hoida heas korras kogu panganduse infrastruktuuri. Uuenduse juures pöörame suurt tähelepanu töökindlusele ja kliendikasutuskogemusele, sest pangaautomaadid, millest igaühega sooritatakse keskmiselt 4000 operatsiooni kuus, mängivad meie klientide jaoks igapäevapanganduse kanalina endiselt olulist rolli.“

2018. aasta IV kvartalis moodustasid SEB pangaautomaatides teostatud tehingud 2,25 miljonit Eurot, keskmise tehingu suurus ulatus 127 Euroni. SEB pangaautomaatide võrgustik koosneb 181 raha väljamakse automaadist ja 51 raha sisse- ja väljamakseautomaadist; viimaste aastate jooksul ei ole automaatide arv oluliselt kõikunud.

*Tindikaitse on automaatne kaitsesüsteem mis aktiveerub pangaautomaadi vastu suunatud rünnaku puhul.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.