Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 4. märts 2019 13:30

Mastercard ja SEB sõelusid välja Baltikumi finantsehnoloogia tulevikutegijad

Koostöös Mastercardi ja riskikapitalifirma NFT Ventures-iga valis SEB välja viis Baltikumi fintech-i, kellega koostöös hakatakse arendama partnerlussuhteid ning tuleviku finantstehnoloogiaid. Kolmekuuline Lighthouse programm on mõeldud nutikatele finantstehnoloogia startup’idele, et toetada neid oma tootearenduses ning võimendada nende koostööd pankade ja investoritega.

Lighthouse’i Tallinna ringi valiti:

Krediidivahenduse juturobot askRobin (Eesti/Ladina-Ameerika), kliendiandmete haldamise ja rahapesuriskide tuvastamise süsteem Basis ID (Eesti/Singapur/Šveits), avatud pangandusel põhinev maksete taristu Crassula (Läti/Eesti), mobiilne rahakott ja kaupmeeste makselahendus Paytailor (Eesti/UK) ning innovaatiliste kaardimaksete platvorm Wallester (Eesti).

Tallinna töötoad toimuvad SEB Innovatsioonikeskuses ning Balti finantstehnoloogia-idudega saab lähemalt tutvuda 8-ndal aprillil toimuval tutvumisõhtul.

Kokku stardib programmi raames 15 ettevõtet Tallinnas, Oslos ja Kopenhaagenis ning suurimat arengut näitavad ettevõtted saavad oma tulemusi esitleda Amsterdamis toimuval finantstehnoloogia startup’ide-tippsündmusel Money 2020.

Programmi eelmises lennus osalenud 15 ettevõttest alustasid 13 koostööd partneritega pankadest ning 8 leidis väärtuslikke koostöövõimalusi Mastercardiga. Omavahelisi koostööprojekte alustas programmi raames 6 ettevõtet. Üks ettevõte sai programmi käigus 1 miljoni eurose investeeringu ning mitmetel aitasid koostööprojektid tõsta käivet sedavõrd palju, et nad ei vajanudki täiendavat investeeringut väljastpoolt, vaid suudavad oma kasvu finantseerida juba igapäevasest äritegevusest.

Täpsemalt veel: https://www.mclighthouse.com/news/ldp-2019

 

Lisainfo:
Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB

telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.