Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 1. märts 2019 10:00

SEB Elu- ja Pensionikindlustuse 2018. aasta tulemused

Kindlustusturg näitab Eestis tagasihoidlikku, kuid stabiilset iga-aastast kasvu. Seda kinnitab ka SEB Elu- ja Pensionikindlustuse statistika, mille kohaselt 2018. aastal

 • sõlmiti 11 657 uut elukindlustuslepingut;
 • võeti kindlustuslepingutele lisakaitseid 14,4% enam kui 2017. aastal ja
 • suurenes huvi elukindlustuse veebirakenduse vastu.

Endiselt sõlmitakse enim kindlustuslepinguid laenukohustusega seotud riskide katmiseks: eelmisel aastal vormistas SEB Elu- ja Pensionikindlustus 8534 SEB laenukaitse kindlustuse lepingut.

Oleme pidevalt parandanud teeninduskvaliteeti, suurendanud klientide teadlikkust ja kasvatanud nende rahulolu. Tänu sellele saab meie klient endale sobivaima ja arusaadava lahenduse, mida on näha ka turu üldisest statistikast: nimelt lõpetati SEB kindlustuslepingutest enne tähtaega vaid 3,3%, mis on üks Eesti kindlustusturu madalaim näitaja.


Kindlustushüvitised

2018. aastal toimus meie kindlustatutega 704 kindlustusjuhtumit. Nende juhtumite eest maksime hüvitisi kokku üle 1,1 miljoni euro ehk 34% enam kui 2017. aastal. Arvuliselt tasusime kõige rohkem hüvitisi õnnetustest põhjustatud ajutise töövõime kaotuse eest, kuid suurimad hüvitised maksime välja kindlustatu surma ja raske tervisekahjustuse korral.

Hüvitise maksmisest keeldusime 5%-l juhtudest. Peamiseks keeldumise põhjuseks oli asjaolu, et tingimustele vastavat kindlustusjuhtumit ei olnud toimunud.


Pensionikogumine ja väljamakselepingud

2018. aasta 31. detsembri seisuga

 • kogus 145 543 klienti oma pensioniraha SEB II samba pensionifondidesse ning
 • 28 369 klienti investeeris täiendavalt oma tulevikku meie III samba pensionifondide ja elukindlustuse kogumislahenduste kaudu.

Oleme töötanud selle nimel, et klient usaldaks meie investeeringuvalikuid ja näeks pensionikogumist kui pikaajalist panustamist, kus lühiajalise tulemuse kõrval on oluline ka sobiv investeerimisstrateegia ja valitud riskitasemele vastav lõppresultaat.

Turu statistikast näeme, et paljud meie klientidest valivad SEB partneriks ka peale aktiivset kogumisfaasi: 2018. aastal sõlmis SEB-ga II pensionisamba väljamakselepingu 313 klienti, mis on 5% rohkem kui 2017. aastal.


Baltikumi elukindlustusseltside ühinemine

SEB ambitsioon on pakkuda kliendile elu- ja pensionikindlustuse teenuste ning lahendustega senisest suuremat väärtust kõigis kolmes Balti riigis. Seepärast oleme otsustanud organisatsiooni tegevusmudeli lihtsustamiseks Baltikumi SEB elukindlustusseltsid ühendada. Liitumisprotsess peaks eelduste kohaselt jõudma lõpule selle aasta esimeses pooles.


Digilahendused

Üha enam kliente eelistab saada kindlustusdokumente digitaalselt. Seepärast oleme täiustanud oma süsteeme nii, et kindlustuspoliis ja lepinguinfo jõuaksid turvaliselt kliendini e-posti teel. Samuti oleme kliendile lihtsamaks muutnud kahjust teatamise ja sellele järgnevad hüvitise saamiseks vajalikud toimingud.

Kuna nõudlus digilahenduste järele kasvab, oleme hõlbustanud ka lastevanemate elu. Meie veebirakenduse abil saab klient arvutada, kui palju peaks ta oma lapse tuleviku tarbeks koguma.


Õigusaktide mõju

Möödunud aastal mõjutas kindlustussektorit mitu õigusakti:

 • tegime ümberkorraldusi Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmääruse (General Data Protection Regulation, GDPR) reformi rakendamiseks ja
 • panustasime arendusressursse kindlustustoodete turustamise direktiivi (Insurance Distribution Directive, IDD) nõuete täitmisesse.


Teavitustöö

Kuna finantshariduse andmine on SEB üks prioriteete, jätkasime pensioni- ja kindlustusteemadel ühiskonna teadlikkuse suurendamist:

 • korraldasime üle Eesti pensioni ja maksumuudatuste kohta seminare;
 • tegime juba neljandat aastat järjest Eesti elanike pensionivalmiduse uuringu ning
 • avaldasime SEB Foorumis harivaid artikleid.


Lepingu lisakasumi arvestamine

SEB Elu- ja Pensionikindlustusel oli 2018. aasta lõpu seisuga 29 014 pikaajalist kogumislepingut, millest 16 802 olid seotud lisakasumi arvestusega.

Võttes arvesse finantsturgude intressitaset ja investeerimisportfelli tootlust, otsustas SEB Elu- ja Pensionikindlustus 2018. aasta lisakasumi asjus järgmist:

 • mittevähendatava kasumiosaga lepingutele me lisakasumit ei arvesta;
 • vähendatava kasumiosaga lepingute lisakasumit vähendame ja
 • garanteeritud lisakasumiga lepingutele tagame lisakasumi, mis on kliendiga kokku lepitud. Kogumispensionide seaduse järgi on SEB Elu- ja Pensionikindlustus kohustatud vähemalt 50% iga majandusaasta pensionilepingute (II samba eluaegsed väljamaksed) kasumist jaotama kindlustusvõtjatele. Kuna 2018. aastal tekkis pensionilepingutele tehniline kasum 86 823,86 eurot, arvestame pensionilepingutele lisakasumit.

Lisakasumi arvestusega seotud personaalse info saadame klientidele I kvartali jooksul.


Küsimuste korral helistage meile SEB kindlustustelefonil 665 8020 või kirjutage aadressil .

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.