Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 5. veebruar 2019 12:30

SEB: üleminek koodikaartidelt uutele autentimisvahenditele on lõpetatud

Täna, 5. veebruaril suleti SEBs viimased koodikaardid. Uutele autentimisvahenditele on üle läinud 100% pangaklientidest. SEBs algas üleminekuperiood 2017. aasta alguses, kui avalikustati eesmärk lõpetada koodikaartidega autentimine ning tutvustati SK-ID Solutions’i, SEB, Swedbanki ja Telia loodud Smart-ID lahendust.

„Kuna SEB teenustega on seotud umbes iga kolmas Eesti elanik, ei pidanud me õigeks järskude sammude tegemist koodikaartide piiramiseks. 2017. aasta pühendasime Smart-ID käivitamisele ning klientide teavitustööle. Praegu saame kinnitada, et Smart-ID loomine oli väga õige samm, mida tõestavad autentimisvahendi kõrge populaarsus Baltikumis (kasutajaskond ületas 1,7 mln) ja Eestis (jaanuaris 2019 moodustas kasutajaskond ligi 400 000). Tänu Smart-ID’le sai üle neljandiku SEB klientidest endale lihtsa ja kiire autentimisvahendi, mille tähtsus meie Läti ja Leedu klientide jaoks aga on veelgi suurem,“ kommenteeris koodikaartide sulgemisprotsessi SEB juhatuse liige Ainar Leppänen.

Koodikaartidelt ülemineku tulemusel osutus kõige populaarsemaks autentimisvahendiks SEBs ID-kaart, mille valis 40% klientidest. Smart-ID valis 25% klientidest, Mobiil-ID 21% ja PIN-kalkulaatori 13%. Viimase autentimisvahendi populaarsus suurenes üleminekuperioodil küll 3% võrra, kuid edaspidi ennustame siin kahanemist.
„Koodikaartidest lahtiütlemine on Eesti panganduse jaoks suur edasiminek küberturvalisuse suunas. Usun, üleminek on vajalik ka selleks, et kliendid saaksid veel mugavalt hakata kasutama tulevikupanganduse lahendusi, mida avatud panganduse keskkonnas hakkab järjest rohkem turule tulema. Täname kõiki kliente sujuva ülemineku eest ja selle eest, et nad julgesid oma digiteekonnal teha järgmise olulise sammu.“ võttis teema kokku Leppänen.

SEB esimesi koodikaarte tutvustas klientidele panga eelkäija Ühispank 1998. aastal. Esialgu kasutas koodikaarte 100% panga klientidest. 20 aastaga uuenes koodikaardi väljanägemine oluliselt, kuid selle toimimispõhimõte jäi aastatega samaks. Koodikaartide kasutamise lõpetamine EL piirkonnas oli ajendatud 2017. aasta lõpus kinnitatud Euroopa Komisjoni PSD2 direktiivist, mis kehtestas uued nõudmised autentimisvahendite turvalisusele ja kohustas autentimisteenuseid kasutavaid organisatsioone võtma ette konkreetsed sammud nõuetele mittevastavate autentimisvahendite kasutamise piiramiseks.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post julia.piilmann@seb.ee

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.