Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 30. jaanuar 2019 14:00

SEB Eesti 2018. aasta kasum oli 63,7 miljonit, riigile maksti tulumaksu 34,1 miljonit

SEB Grupp avaldas täna 2018. aasta majandustulemused, mille kohta leiab info aadressilt: www.sebgroup.com/ir.

SEB Panga juhatuse esimees Allan Parik kommenteeris SEB üksuste tulemust Eestis järgmiselt:

Majanduskasv kiire, kuid üldpilt murelikum
2018. aasta oli Eesti majandusele edukas, kuid ilusate numbrite taga on mitmeid murepilvi. Kuigi majanduskasv oli eelmisel aastal kiire, ulatudes SEB hinnangul 3,6 protsendini, siis umbes poole sellest andsid ehitus ja ehitusega seotud tegevusalad. Eesti ekspordikasv on sisuliselt peatunud ja tööstust veavad üksikud tegevusalad nagu puit ja põlevkiviõli. Positiivse poole pealt on näha kõrgema lisandväärtusega teenussektorite nagu IT suuremat panust majandusse. Viimase 10 aasta majanduskasvust on üle 40 protsendi tulnud just IT-sektorist.

Tööturg on kuum
Palgatöötajaid rõõmustas endiselt tugev tööturg. Tööga hõivatuid oli 68,5 protsenti tööealistest ja see näitaja on Euroopa Liidus ainsana kõrgem Rootsis. Palgakasv on endiselt üle 7 protsendi ja viimase kolme aastaga on keskmine palk kasvanud ligi 24 protsenti. 2018. aasta keskmine brutopalk tuleb üle 1300 euro, mida on ligi 300 eurot enam kui Lätis ja 400 eurot enam kui Leedus.

Aastat ilmestasid suured ettevõtete müügitehingud
Ettevõtjad olid aktiivsed, eriti paistis aasta silma ettevõtete ostude-müükide ja ühinemiste poolest. SEB toetas majandusaktiivsust, mille tulemusena kasvas ettevõtetele väljastatud laenude maht 7,1 protsenti. Ettevõtete müükide tulemusena kasvasid ettevõtete hoiused eelmisel aastal 20 protsenti - loodetavasti leiab Eesti omanike vabanenud kapital uut rakendust Eestis.

Digiuuendused eraklientide turul
Eraklientide laenuportfell kasvas eelmisel aastal 9 protsenti, hoiused aga 9,9 protsenti. 2018 oli koodikaartide ajastu lõpu ja mitmete uute digilahenduste algusaastaks. Neli uuendust, mida erakliendid eelmisel aastal aktiivselt kasutama hakkasid olid välkmaksed, videokohtumised, mobiilipangandus ning viipemaksed.

SEB eestvedamisel on välkmaksetest kujunemas uus maksestandard, kus pankadevahelised maksed liiguvad reaalajas. Videokohtumised võimaldavad saada pangakontoriga samaväärset teenindust videokõne teel. Mobiilipank muutus eelmisel aastal peamiseks pangakanaliks, mida eraklient külastab keskmiselt nelikümmend korda kuus, internetipangas käiakse keskmiselt neli korda kuus. Viipemakse võimekus on jõudnud peaaegu igasse makseterminali, mis on teinud pangakaardiga väikeste ostude tegemise oluliselt mugavamaks.

SEB Eesti 2018. aasta kasum oli 63,7 miljonit, riigile maksti tulumaksu 34,1 miljonit
SEB 2018. aasta tegevustulud ulatusid 155,9 miljoni euroni, mis on 7,0 protsenti enam võrreldes 2017. aasta sama perioodiga. Tegevuskulud olid 57,2 miljoni eurot, vähenedes eelmise aasta sama perioodiga 1,2 protsenti. Laenukahjumite eraldisi suurendas pank 2018. aastal 0,9 miljoni euro ulatuses (2017. aasta samal perioodil vähendas pank 5,0 miljoni euro ulatuses eraldisi).

SEB Eesti üksused lõpetas 2018. aasta 63,7 miljoni euro suuruse kasumiga. 2017. aasta kasum oli 85,3 miljonit eurot. Käesoleva aasta kasumit on mõjutanud suurenenud dividendimakselt tasutud tulumaks. SEB Eesti maksis 2018. aastal tulumaksu 34,1 miljonit eurot (2017. aastal 7,5 miljonit eurot).


Lisainfo:

Silver Vohu
Turunduse ja kommunikatsiooni divisjoni juht
SEB Pank

telefon 665 5393
mobiil 521 1170
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post silver.vohu@seb.ee

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.