Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 23. jaanuar 2019 15:00

SEB pensionifondi tasude langustrend jätkub

II samba pensionifondide valitsemistasu sõltub fondivalitseja II samba fondide vara koguväärtusest – mida suurem on fondide maht kokku, seda madalamad on valitsemistasud. SEB II samba pensionifondide varade kogumaht ületas 2019. aasta alguses 740 miljonit eurot, mis tähendab, et üha rohkem Eesti pensionikogujaid usaldab oma pensioniraha SEB fondijuhtide kätte.

Tänu kasvanud fondimahule alanevad 1. veebruarist 2019 SEB pensionifondide valitsemistasud:

  • SEB Energiline Pensionifond 1,06%
  • SEB Optimaalne Pensionifond 0,82%
  • SEB Progressiivne Pensionifond 1,09%

Eesti elanikele turu soodsamaid investeerimisvõimalusi pakkuvate lahenduste SEB Konservatiivne Pensionifond (valitsemistasu 0,49%) ja SEB Energiline Pensionifond Indeks (valitsemistasu 0,29%) valitsemistasud on alla 0,5% ja vastavalt Rahandusministeeriumi määrusele pensionifondi valitsemistasu määra ei langetata.

„Fondivalitsemistasu on oluline aspekt, mida koguja peaks pensioniinvesteeringute juures arvesse võtma – mida väiksem on valitsemistasu, seda rohkem jääb inimestel raha oma isiklikku pensionifondi. Paralleelselt aasta-aastalt kasvavate II samba pensionifondi mahtudega on stabiilselt alanenud ka valitsemistasud. Tasude langustrend jätkub ka tulevikus: käesoleva aasta septembris jõustub baasvalitsemistasu piirmäär 1,2% ning 2020. aasta algusest rakendub senisest agressiivsem valitsemistasude vähendamise metoodika,“ kommenteeris pensionifondide tasusid SEB Varahalduse äriarendusjuht Peeter Schamardin.

Lisaks tuleb pensionikogujal alati meeles pidada, et pensionifondi valitsemistasu arvestatakse fondi varade väärtusest maha igapäevaselt ja see sisaldub juba kõigis avaldatavates tootlusenäitajates. See tähendab, et avaldatud tootlusenumbritest enam valitsemistasusid maha ei arvestata.

 

Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post julia.piilmann@seb.ee

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.