Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 22. jaanuar 2019 09:55

Koodikaardid kaovad ajalukku juba 4. veebruaril

Umbes kaks aastat tagasi, 2017. aasta alguses, kui rohkem kui pooled SEB kliendid olid kasutanud Internetipanka sisenemiseks paroolikaarti, alustas SEB teavitustööga koodikaartide sulgemisest. 2018. aasta alguses jätkas SEB protsessi klientide ümbersuunamiseks koodikaartidelt uutele autentimisvahenditele, informeerides perioodiliselt oma kliente ülemineku vajadusest. Uue sobiva autentimisvahendi leidmiseks andsime igale kliendile kaks kuud ning pakkusime toetust uue lahenduse valimisel.

Taoline plaanipärane ja sujuv lähenemine võimaldas meil teenindada kliente kontorites ilma suurte järjekordadeta ja hoida teised pangakanalid, nagu telefon ja Skype, päringuteks kättesaadavad.

Täna, umbes kaks nädalat enne tähtaega, kui koodikaardid lõpetavad eksisteerimise Eesti panganduse maastikul, on selle vananenud autentimisvahendi kasutajaid SEBs vähe alles jäänud – ca 2900 klienti kasutab veel aktiivselt koodikaarti, mis on kokku ca 1,5% kõigist klientidest.

Autentimisvahendite populaarsuse jaotus on alljärgnev:

  • ID-kaarti kasutab 39% panga klientidest
  • Smart-ID – 25%
  • Mobiil-ID – 21%
  • PIN-kalkulaator – 13,5%

„Inimesed mõistavad, miks muutus on vajalik, mistõttu saime suure muutusega hakkama sujuvalt ja õigeaegselt. Ülemineku ajal tundsime väga suurt meedia teavitustöö tuge ja see aitas protsessile väga palju kaasa. Täname kõiki SEB kliente, kes on pühendanud oma aega uue autentimisvahendi valimiseks. Eesti panganduse seisukohalt on tegu tähtsa sammuga parima digitaalse turvalisuse suunas,“ kommenteeris Balti e-kanalite infoturbe juht Heigo Tark.

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.