Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 20. detsember 2018 15:10

Eestlaste online-ostlemine lööb rekordeid

SEB andmetel on eestimaalaste online-kaardiostud Eesti e-kaupmeeste juures teinud kasvurekordi, näidates 2017. aasta kolme kvartaliga võrreldes pea 70-protsendilist kasvu. Kokku on selle aasta kolme esimese kvartaliga eestlaste kaardiostud nii välismaiste kui ka kohalike e-kaupmeeste juures kasvanud eelmise aasta sama perioodiga võrreldes ligi 30%.

SEB erasegmendijuht Triin Raudsepp kommenteeris e-ostlemise huvi tõusu: „Oleme mitme aasta jooksul täheldanud online-ostude mahtude suurenemist. Sama trend on ka mujal maailmas. Huvitav fakt on ehk aga see, et selle aasta kolme esimese kvartali põhjal näeme, et e-kaubanduse kasvunumbrite osas sammub Eesti umbes 15% maailma keskmisest kiiremini. Hea uudis on ka see, et Eesti e-kaupmehed on selles valdkonnas aina nähtavamad.“

Statistikast on võimalik välja lugeda, et kasv ei toimu tehingusummade, vaid tehingukordade arvelt. Kui 2017. aasta kolme esimese kvartali andmetel oli keskmine tehingu summa 43,50 eurot, siis 2018. aasta samal perioodil on keskmise tehingu väärtus kahanenud 39,70 euroni.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.