Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 5. detsember 2018 12:50

SEB uus programm avab Balti fintech’idele uusi võimalusi

SEB toob koostöös Mastercardi ja NFT Ventures’iga Eestisse Lighthouse’i programmi, mis on mõeldud nutikatele fintech’idele oma toote edasiarendamiseks ning koostöösuhte süvendamiseks pankade ja investoritega.

Lighthouse programm käivitati 2018. aasta sügisel Vilniuses, Stockholmis ja Helsinkis ning selle esimeses voorus kandideeris kokku 25 Baltikumi ettevõtet.

Programmis osalesid Baltikumi fintech’idest äriklientidele pangateenuste kasutuselevõttu lihtsustav Ondato (Leedu), internetis makseid koguv EveryPay (Eesti), heategevuslike maksete emotsionaalseks kogumiseks riistvara pakkuv PayTipTop (Eesti), kaardimaksete lojaalsust lihtsustav PayYap (Läti) ning lastele finantsteadlikkust õpetav Poklet (Leedu).

Balti arvestuses võitis esimese vooru Leedu ettevõte Ondato, kes sai auhinnaks kohtumised Skandinaavia pangajuhtidega ning esinemise 20 000 külastajaga startup-festivalil Slush.

Ettevõtted hindavad programmi, kuna see aitab nende äril kiiremini kasvada. „Hulk sisulisi ja avatud kohtumisi teiste pankade ning investoritega on meie äri kasvu oluliselt kiirendanud ning avanud uksi Rootsi ja Soome pankades,“ sõnas Ondato juht Liudas Kanapienis.

SEB innovatsioonijuht Siim Lepisk ütles, et „Lighthouse viib Balti riikide fintech’id kiiremini kokku klientide, partnerite ja rahastusega. Tallinna vooru võitja saab juba 2019. aasta suveks  hulga kohtumisi Taani ja Norra pankade tippjuhtide ja investoritega ning esineda aasta fintech- tippsündmusel Money 2020 Amsterdamis.“

Lähemalt saab Lighthouse’i programmiga tutvuda ning sinna kandideerida 2019. aasta jaanuari lõpuni www.mclighthouse.com.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB
telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post evelin.allas@seb.ee

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.