Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 15. november 2018 13:30

Leedu isad on oma laste tulevikku panustades aktiivsemad, eesti omad aga heldemad

SEB elukindlustuse Baltikumi kliendibaasi analüüs näitab, et eelmisel aastal panustasid Eesti lapsevanemad oma lapse tuleviku majanduslikku kindlustamisse summaarselt rohkem kui Läti ja Leedu lapsevanemad. Keskmiselt kogub Eesti vanem lapsele 39 eurot kuus (2013: 33 eurot). Samal ajal kogusid Läti ja Leedu vanemad oma lapse kogumiskindlustusse ligi 34 eurot.

Kui 2017. aastal sõlmisid Eestis ja Lätis lapse kogumislepingu peamiselt emad (Eestis 63%, Lätis 69%), siis Leedus kindlustavad oma lapse tulevikku enamasti isad – 55%. Küllaga jääb Leedu isade igakuine kogumissumma Eesti ja Läti isadele alla (Leedu isade igakuine panus: 34 eurot, Eesti ja Läti 39 eurot). Uuring näitab ka, et Läti ja Leedu isad panustavad summaliselt oma laste kogumisse rohkem kui sealsed emad. Eesti lapsevanemate poolt  oma võsukeste kogumislepingusse tehtud sissemaksetes erinevust ei ole.

„Kuigi paljude perede jaoks on keeruline küsimus, kuidas sättida pere finantsprioriteedid selliselt, et erinevate kuluartiklite kõrvalt jääks raha ka laste tuleviku tarbeks kogumiseks, siis lapsele kogumise trend Eestis on pigem positiivne ja üha enam näeb ka isasid oma lapsele kogumislepingut sõlmimas. SEB Eesti kogu lastekindlustuse lepingutest 40% on sõlmitud isade poolt ning kõige aktiivsemalt koguvad Eestis 30-35 aastased isad,“ tunnustas Eesti isasid SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhatuse esimees Indrek Holst.

Eestis  on viimase aastaga tõusnud lapse vanus, mil lapsele kogumist alustatakse. Kui varem alustati lapsele kogumist, kui ta oli neljane, siis nüüd on see tõusnud kuuenda eluaastani, mil lapsed lähevad kooli ning tuntakse esimesi suuremaid väljaminekuid. Kuna sünnitajate vanus aastatega on tõusnud, siis ka lepingu sõlminud vanema vanus on aastatega tõusnud ja jääb Baltikumis keskmiselt 37 eluaasta juurde. Lapse kogumislepingu pikkus on keskmiselt 14 aastat.

„Meie kliendiuuringud on näidanud, et peamiselt kogutakse lapse hariduse rahastamiseks või iseseisva elu alustamiseks. Kui lapsevanem  teeb 14 aasta jooksul igakuiselt kindlustuse sissemakseid summas 40 eurot, koguneb perioodi lõpuks ligikaudu 8500 eurot, mis on arvestatav summa toetamaks oma last tema soovides,“ lisas Holst.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post julia.piilmann@seb.ee

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.