Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 29. oktoober 2018 14:50

SEB: käes on välkmaksete hüppeline suurenemine

Swedbank’i lisandumine välkmaksete süsteemi pani enamuse siseriiklikest maksetest liikuma reaalajas.

„Kui veel kuu aega tagasi olid meie piirkonnast välkmaksete süsteemiga liitunud vaid SEB Eesti, Läti ja Leedu esindused ning Citadele Lätist ja Nordea Soomest, tehti tänu juba neile liitujatele Eestis päevas 600 välkmakset. Praeguseks, kui Eestis on süsteemiga liitunud ka Swedbank, teevad SEB kliendid päevas keskmiselt 22 000 välkmakset, siseriiklike välkmaksete osakaal kogu SEB välkmaksete mahust ulatub aga 94%ni,” kommenteeris välkmaksete levikut SEB välkmaksete projektijuht Kristiina Jäetma.

Kokku on Euroopas süsteemiga praeguseks liitunud rohkem kui 1000 panka. Uued süsteemiga liitujad selguvad korra kvartalis, lähiajal siis 20. novembril 2018 ning 2019. aasta aprillis.

Välkmaksete süsteem hakkas Eestis tööle alates 2017. aasta novembrist. SEB kliendid saavad välkmakseid teostada internetipangas ja mobiilirakenduses. Välkmaksed toimuvad reaalajas, 24/7, kaasa arvatud nädalavahetusel ja pühade ajal, ning neid saab teostada summas kuni 15 000 eurot. Välkmaksete laiem levik toob kaasa rohkem võimalusi uute makselahenduste loomiseks, pakkudes veelgi rohkem alternatiive sularahale.

Välkmaksete süsteemiga liitumine on Euroopa pankade jaoks vabatahtlik ning eeldab makseteenuse pakkuja valmisolekut ööpäevaringseks maksete töötluseks. Novembris on oodata süsteemiga liitumist täiendavate Eesti pankade poolt.

Rohkem infot välkmaksete kohta


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.