Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 5. oktoober 2018 16:55

SEB pensionifondid annavad hoogu Baltimaade ettevõtete kasvule

SEB pensionifondid jätkasid septembrikuus Eesti suunaliste investeeringutega lisades pensionifondide portfellidesse Nortali* võlakirju. Kevadel portfelli lisatud Tallinna Sadama aktsia on viimastel kuudel märkimisväärselt tõusnud, aidates kaasa eestimaalaste ühe suurema pensionifondi kasvule.

„Kohalikest ettevõtetest investeerisime SEB pensionifondide vahendeid lisaks veel SG Capital Balti ärikinnisvara fondi ja kaubandusettevõtte Maxima võlakirjadesse, plaanis on veel mitmed koduturule suunatud investeeringud. Ka fonde reguleeriv seadusandlus on tasapisi muutumas liberaalsemaks, mis annab meile tulevikus paindlikumad võimalused teie raha kasvatamiseks,“ kommenteeris SEB viimaseid investeerimisotsuseid AS SEB Varahalduse fondijuht Endriko Võrklaev.

„Investeerimine Eesti ja teiste Baltimaade ettevõtetesse ei ole meile eesmärk omaette, vaid üks võimalus saavutada parima riski/tulususe suhet. Hajutame jätkuvalt riske ja hoiame pea külmana. Esmane on investeerimistulemus meie kliendi jaoks – mõnikord on paremad võimalused mujal maailmas, teinekord jällegi koduturul. Meeldiv, et hetkel annavad just Balti piirkonna ettevõtted parimaid väljavaateid tulevikuks,“ võttis teema kokku Võrklaev.


*Nortal on Eestist alguse saanud IT ettevõte, mis teenindab kliente lisaks Eestile veel Soomes, Kataris, Omaanis, USA-s ja veel mitmetes paikades. Suurem osa Nortali töötajatest teeb tööd Eestist, Soomest, Leedust ja Serbiast. Nortalil on pikaajalised lepingud Eesti ja Soome valitsusasutuste, tervishoiuasutuste, energiaettevõtete ja pankadega. Ettevõtet võib samuti nimetada üheks Eesti e-riigi ülesehitajaks, mis nüüdseks rakendab saadud teadmisi teiste riikide digitaliseerimiseks.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.