Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 13. september 2018 12:00

Kolmandikule eestimaalastest on digitaalsed teenused veel võõrad

2018. aasta kevadel SEB panga kliendibaasi põhjal korraldatud uuringu kohaselt kasutab kuni 35% Eesti elanikest (vastav protsent Lätis on 38% ning Leedus 46%) ainult sularaha- ja kontoriteenust. Mainitud kolmandik ei kasuta pangakaarti ega internetipanka, kaasaegseid mobiilirakendusi ega autentimisvahendeid, mistõttu jäävad viimaste aastate jooksul nii riigi, kui ka panganduses käivitatud uuenduslikumad teenused nende jaoks kättesaamatuks.

SEB jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen: „Eks iga inimene võtab uusi lahendusi omaks omamoodi – on neid, kes lausa ootavad pidevalt uuendusi ning on neid, kes viimases hädas on valmis proovima midagi uut. Olukorras, kus kaks kolmandikku eestimaalastest on digitaalsed teenused omaks võtnud, on murdepunkt ühiskonnas tõenäoliselt ületatud ning digitaalseid teenuseid võtavad kasutusele ka need, kes seni seda pole teinud. Üllataval moel on digitaalseid uuendusi mittekasutavaid inimesi nii 40–50-aastaste kui ka 30- ja 20-aastaste seas. Seevastu kõige uuendusmeelsemad ja digitaalselt haritumad on inimesed vanusegrupis 26 kuni 35 eluaastat. Seda segmenti iseloomustas levinud kaasaegsete autentimisvahendite kasutus (Mobiil – ID, Smart-ID, ID kaarti) mobiilirakenduste, videokõnede ja viipemaksete igapäevane kasutus.“

Selleks, et tutvustada inimestele kõiki uusi võimalusi, mida pakuvad digitaalsed teenused, esitas SEB 30-päevalise digiväljakutse. Väljakutse eesmärgiks on näidata, et tänapäevases Eesti ühiskonnas on võimalik pea kõik eluks vajalikud tegevused korraldada digitaalsete lahenduste abil ilma, et peaks spetsiaalselt kuhugile minema.

Väljakutset võtsid vastu Rakett69 võitja, bändi ArgPart frontman ja särav multitalent Karl Vilhelm Valter ja seriaali „Pilvede all“ särav osatäitja, ooperilaulja ja näitleja Angelika Mikk. Nii Angelika kui ka Karl Vilhelm elavad alates 13. septembrist kuu aega selliselt, et kõik kohustuslikud tegevused on aetud pea täielikult digitaalselt ning jagavad avalikkusega oma kogemust ning tundeid. Nende esimeste blogikannetega saate tutvuda SEB Facebook’i lehel ning SEB Foorumis.


Lisainfo:
Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post julia.piilmann@seb.ee

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.