Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 9. august 2018 15:50

SEB: õppelaenutaotlejate finantsteadlikkus on aasta-aastalt tõusnud

SEB internetipangas ja kontorites saab alates tänasest taotleda õppelaenu. 2018/2019. õppeaasta õppelaenu maksimummäär on 2000 eurot, intressimäär 5% laenujäägilt aastas ning lepingu sõlmimine on tasuta. Lühema kui üheksakuulise õppekava alusel, keskhariduse baasil kutseõppes õppijad saavad laenu poole maksimaalmäära ehk 1000 euro ulatuses.

„Hea meel on tõdeda, et noorte õppelaenu taotlejate finantsteadlikkus on aasta-aastalt kasvanud. Õppelaenu võtmise otsus langetatakse kaalutletult ning laenu võetakse enamjaolt selleks, et katta elamiskulusid või soetada õppetööks vajalikku – näiteks sülearvuteid. See näitab omakorda tudengite kasvavat finantsteadlikkust – oskust kõrvutada õppelaenu ja tarbimislaenude intresse uue nutiseadme või arvuti soetamisel,“ kommenteeris SEB äriarenduse divisjoni müügijuht Evelin Tammearu.

Õppelaenu käendajaks sobib Eesti kodanik, pikaajalise elamisloa või alalise elamisõigusega isik, kes on viimase kolme kuu jooksul saanud regulaarselt sissetulekut vähemalt miinimumpalga ulatuses. Pärast õppelaenulepingu sõlmimist saavad kaks eraisikust käendajat pangakontoris või internetipangas vormistada käenduslepingud. Laenu saab tagada ka Eestis asuva kinnisvaraga ning ja selle sobivuse kohta õppelaenu tagatisena saab täpsemat infot igast SEB kontorist.

SEB kannab esmakursuslastele laenusumma kontole alates 1. oktoobrist, vanema kursuse õppuritele 17. septembrist eeldusel, et õppelaenu saamiseks nõutavad tingimused on täidetud. Kui varem õppelaenulepingu sõlminud laenusaaja ei soovi, et pank selleaastase laenusumma tema kontole kannaks või soovib laenu võtta osade kaupa, palub SEB sellest märku anda hiljemalt 12. septembriks. Vastava avalduse saab esitada internetipanga kaudu, posti teel või tuua ükskõik millisesse SEB kontorisse.

Õppelaenu kohta on võimalik täpsemalt lugeda ning lisainfot küsida SEB kodulehelt https://www.seb.ee/oppelaen.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB
telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.