Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 6. juuli 2018 17:45

Innovatsioon, ettevõtlus ja investeerimine ei paku noortele reaalset huvi

Iga-aastane noorte uuring, mida SEB korraldab tööturule sisenevate 18- kuni 25-aastaste noorte seas juba neljandat aastat järjest, näitab endiselt noorte madalat aktiivsust innovatsiooni, ettevõtluse ja investeerimise valdkonnas. 512 noort hõivanud uuring näitas, et üle 70% noortest ei mõtlegi ettevõtlusest, ainult 1% reaalselt investeerib ning vaid 4% paneb ennast proovile idufirmade maailmas.

Seevastu huvi mainitud teemade vastu on noorte seas kõrge. Ligi 90% noortest harib ennast investeerimise teemadel, üle 80% otsib teadlikult infot ettevõtluse ja innovatsiooni kohta pea kõikides infokanalites alates pankade kodulehekülgedest kuni sotsiaalvõrgustike ja ärikonsultantideni.

„Juba teist aastat järjest on näha aina suurenevaid lõhesid noorte kavatsuste ja reaalsete sammude vahel noorte seas populaarseimates valdkondades. 70% tänapäeva noortest koguvad raha, kuid ei kasuta kaasaegseid raha kasvatamise võimalusi. Üle pooled mõlgutavad mõtteid ettevõtluse ja innovatsiooni osas, kuid reaalselt tegutsevad selles suunas vaid üksikud. Oma uue algatusega #YouthLAB ja selle vlogiga plaanime vahet kerge huvi ja reaalse tegutsemise vahel veidi vähendada ning näidata, et ka raha teenimine ning töö idufirmas võib olla lõbus, pöörane ja täiega kaasahaarav,“ kommenteerib uuringu tulemusi SEB Innovatsioonijuht Siim Lepisk.

Toetamaks ettevõtluskultuuri noorte seas, asutas SEB #YouthLAB’i – idufirmade töökultuuri alusel korraldatud suvepraktika, mille eesmärk on tuleviku pangateenuste väljatöötamine. Kogu protsessi kajastab noorte videoblogi, mille esimene video tehakse avalikuks 5. juulil SEB vlogi keskkonnas. Kõik uued videod lisanduvad nii mainitud keskkonda kui ka SEB lehele Facebook’is ja Instagram’is IGTV’s.Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.