Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 26. juuni 2018 12:25

SEB robot paneb ettevõtted kasvama

Growby on tehisintellektil ja masinõppel baseeruv lahendus, mis õpib ettevõtete kogemusest ning oskab kogutud teadmust omakorda edasi anda teistele ettevõtetele. Masinõppe abil koondab robot endas nii maailma innovaatilisemate ning kiiremini kasvate ettevõtete kogemuse kui ka kogemused, mis on omandatud kolme SEB Kasvuprogrammi käigus, kus kokku osalesid 36 Eesti ettevõtet erinevatest valdkondadest.

Piloodina korraldatud digitaalses programmis nuputasid SEB spetsialistid, kuidas oleks võimalik laiendada Eesti ettevõtetele suunatud Kasvuprogrammi nii, et see jõuaks kümme korda enamate kasutajateni kui oma praegusel kujul. Mitmed ideed läksid ka testimisele ning nende lõpptulemusena kasvas välja maailmas ainulaadne lahendus – digitaalne ärimentor Growby.

„SEB Kasvuprogramm loodi eesmärgiga toetada ambitsioonikaid ettevõtteid, kes soovivad arendada ja laiendada oma äritegevust. Kasvuprogrammi digitaalne versioon võimaldab SEB-l jagada kogemust ja õppetunde mitte kümnete, vaid sadade ettevõtetega samaaegselt,“ ütles SEB juhatuse esimees Allan Parik. Pariku sõnul pole tehisintellekti kasutamine uudsete lahenduste väljatöötamisel enam lihtsalt sõnakõlks vaid reaalselt rakendatav tehnoloogia.

Growby nõustab ettevõtteid turvalises veebikeskkonnas suheldes ettevõtjatega ka läbi Facebook Messengeri, mille kaudu edastatakse nii õppematerjale aga ka meeldetuletusi kodutööde kohta.

„Tehisintellektil põhinevad lahendused aitavad langetada tarku otsuseid – oled sa siis ettevõtja või tarbija. Üldteada rakendustest saab näitena tuua juturobotid, mis annavad tarbijatele personaalseid soovitusi, valivad sulle meelepärast muusikat või toetavad digitaalses teenindusprotsessis soovituste ja vastustega. Growby on oma toimimispõhimõttelt sarnane – lihtsalt toetab ettevõtteid nende arenemises ja laienemises,“ selgitas Parik.

Viimaste kuude jooksul testis Growby võimekust kümmekond SEB Kasvuprogrammis osalenud ettevõtet, kellest pooled osalesid programmis üksnes Growby toel ja ülejäänud ettevõtted said tuge ja innustust ka mentoritelt.

Testi tulemusi kõrvutades selgus, et lennukate ambitsioonide ja eristuvate ideedeni jõudsid mõlemad testgrupid. Growby andis tiimidele ideid juurde, tõi selgust nii sihtgrupi seadmisel, uute turgude testimise osas kui viitas projekti nõrkustele. Oma kiires ajagraafikus hindasid kõik ettevõtjad Growby aktiivsust neile projekti vahetähtaegade meelde tuletamisel ja järgmistele „missioonidele“ suunamisel. Kolme kuulise pilootprojekti käigus tundsid ettevõtjad siiski ka vajadust mentoriga rääkida, eelkõige juhtudel kui meeskonnas oli vastandlikke arvamusi.

Digitaalse kasvuprogrammi järgmine grupp alustab SEB-s sügisel.


Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB

telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.