Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 13. aprill 2018 19:15

16. aprillil selguvad Lottemaa Leiutamiskonkursi finalistid

Esmaspäeval, 16. aprillil algusega kell 16.00 valitakse SEB Innovatsioonikeskuses välja Lottemaa suure leiutamisvõistluse finalistid. Selleks tulevad panka kokku nii lapsleiutajad, Lottemaa tegelased kui ka SEB ja Lottemaa juhtkond, kes koos moodustavad konkursi auväärse žürii. Eesti ühe leidlikuma žürii töö jälgimiseks kutsume kohale meediaesindajad, kellele pakume kõneisikuid nii Lottemaalt kui ka SEB-st. Väikeste leiutajate jaoks korraldame Facebooki otseülekande (palume selleks külastada SEB Eesti Facebooki lehte).

SEB ja Lottemaa korraldatud Eesti Leiutamiskonkurss lõppes 16. märtsil ning sellele laekus ligi 60 tugevat leiutist. Kõikidest leiutistest pääses poolfinaali kümme tööd, millest esmaspäeval valib auväärne žürii välja viis finalisti. Seejärel lähevad finaali pääsenud tööd avalikule hääletamisele ning konkursi parim töö püstitatakse 2018. aasta Lottemaa suvehooajal teemaparki nii suurtele kui ka väikestele külalistele rõõmuks ja leiutamisinspiratsiooniks. Auhinna saavad aga kõik viis finaali pääsenud tööde autorit ja nende abilised.

Lottemaa Leiutamiskonkursi žürii koosseisu kuuluvad:
Lottemaa leiutaja Oskar
Lottemaa leiutaja Adalbert
2017.a Väike Hiigalne ja leiutaja Oliver Kõvask
2018.a Väikeste Hiiglaste osaleja ja leiutaja Kristen Norden
Lottemaa tegevjuht Margit Toodu
SEB juhatuse esimees Allan Parik
Zürii tööd juhib SEB Turunduse – ja kommunikatsioonidivisjoni direktor Silver Vohu

Lottemaa teemaparki tegevjuht Margit Toodu: „On täiesti selge, et Eestis on väga palju noori leiutajaid. Nagu konkursi tulemustest näeme, alustab Eesti keskmine leiutaja oma tööd umbes kolmeaastaselt ja jätkab leiutamist keskkoolini. Ilmselt edasi kulub leiutamise aur peamiselt uute teadmiste omandamisele ja ettevõtlusele. Seejärel pääsevad parimad leiutiseideed juba pankade lauale. Meil siin on suur au tutvuda veel alustavate leiutajate töödega ning selleks kutsume nii Lottemaa austajaid kui ka tugevaid ettevõtjaid meie finalisti valimisele”.

Poolfinaali pääsenud töödega saab tutvuda siin: lottemaa.ee/suur-leiutamisvoistlus-2018-poolfinaal
SEB Facebook otseülekannet saate jälgida siit: www.facebook.com/seb.eesti


Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.