Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 15. veebruar 2018 17:00

SEB ja Garage48 tulevikupanganduse häkaton toob homme Tallinnasse kokku üle saja osaleja

SEB ja Garage48 korraldatav Avatud Panganduse Häkaton toob kokku fintech-ettevõtteid ja entusiaste Eestist, Lätist, Ameerikast ja Inglismaalt. Kolmepäevasele programmeerimismaratonile on tänaseks registreerunud 108 huvilist ning 50 erinevat ettevõtet eesmärgiga katsetada ja arendada järgmise põlvkonna finantsteenuseid.

Häkatonile registreerus nii riiklikke institutsioone ja ülikoole, aga ka telekommunikatsiooni-, kaubandus-, ehitus- ja kinnisvaraettevõtteid. Kõige rohkem osalejaid tuleb IT-sektorist, finants- ja pangandussektorist ning raamatupidamis- ja fintech valdkondadest.

SEB Balti divisjoni digitaalse strateegia juhi Ragnar Toomla sõnul pakuvad mitmed osalevad ettevõtted juba toimivat teenust ning häkatoni käigus saab SEB neid toetada aidates neil oma teenust täiustada ja skaleerida SEB platvormi kaudu. „Loomulikult saame nõnda pakkuda tulevikus lisandväärtust ka SEB klientidele,“ lisas Toomla.

SEB juhi Allan Pariku sõnul on avatus uuendustele ning tahe algatada muudatusi innovatsioonikultuuri võtmeks. „Küsimus on pangandussektori tulevikus tervikuna ning selles, kuidas avatud panganduse kontseptsioon tarbijate valikuid hakkab mõjutama,“ selgitas Parik. „Kliendid ootavad meilt lihtsaid ja läbipaistvaid finantslahendusi, kiirust protsessides ning personaliseeritud pakkumisi. Küsimus taandubki lõppeks sellele, kas kliendid on agarad tegema koostööd mitme eri pakkujaga või eelistatakse panka keskse teenusepakkujana ka tulevikus,“ lisas Parik.

Pariku sõnul loovad uued tehnoloogiad ja andmetöötluse kompetentsid rohkem võimalusi kliendiga suhtlemiseks, kuid finantspartnerite valikul saab siiski määravaks digitaalne kliendikogemus. „Just seetõttu oleme otsustanud avada oma platvormid finantstehnoloogia ettevõtetele ning arendada tulevikuteenuseid ja juhtida innovatsiooni nendega koostöös,“ ütles Parik.

Hackathonil osaleb ka Omniva, kelle eesmärgiks on ühendada omavahel avatud pangandus, e-arveldus ja muud finantsprotsessid nii, et ettevõtjad saaksid päriselt lõigata kasu reaalajas majandamisest. „Projekti idee sai alguse SEB Kasvuprogrammis, kus osalesime mõned kuud tagasi ning nädalavahetusel toimuv häkaton on selle loomulik jätk,“ ütles Omniva e-arvete osakonna juht Sander Aasna.

„Tegeleme Omnivas aktiivselt sellega, et tuua toimivasse ärimudelisse idufirmalikult paindlikku mõtteviisi ning häkatoni keskkond sobib ideaalselt oma ideede täiustamiseks ja realiseerimiseks,“ lisas Aasna. Omniva pikem visioon on luua tehisintellekt, mis aitaks ettevõtetel teha ärilisi otsuseid kiiremini ja teadlikumalt tuginedes reaalaja majandusnäitajatele.

SEB Open Banking Häkaton toimub koostöös Garage48 meeskonnaga ning leiab aset SEB Innovatsioonikeskuses 16-18 veebruaril.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB

telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.