Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 19. detsember 2017 15:30

Noorte oodatud jõulukingituseks on investeering

SEB 2017. aastal noorte finantskäitumise uuringust selgus, et investeering võib olla noortele väga oodatud kingitus.  Kaks kolmandikku noortest tunneb investeerimise vastu huvi, kuid ainult 1% noortest vanuses kuni 25. eluaastat on katsetanud investeerimist.

SEB 2017. aastal noorte finantskäitumise uuringust selgus, et investeering võib olla noortele väga oodatud kingitus.  Kaks kolmandikku noortest tunneb investeerimise vastu huvi, kuid ainult 1% noortest vanuses kuni 25. eluaastat on katsetanud investeerimist.

75% tänastest noortest koguvad raha ja 70% noortest kogujatest hoiab oma sääste sularahas. Ilma investeerimiseta kaotavad aastatega noorte säästjate vahendid olulise osa oma väärtusest, kasutamata jäävad kaasaegsed raha kasvatamise võimalused ning juurduvad vananenud rahakasutuse käitumismustrid. Investeerimiskonto, investeering või väärtpaberite kinkimine vastupidi aitavad noorel koguda vajaliku finantsilist tagavara, õpetavad talle investeerimise alustalasid ja aitavad harjutada kaasaegseid rahakasutusreegleid. Oma lapsele investeerimiskonto loomine või kinkimine eeldab lastevanematelt traditsioonilistest jõuluraamidest välja astumist, kuid samuti võib see samm  pikas perspektiivis suurendada laste võimalust kaasaegses finantsmaailmas hakkama saamiseks.

„Üheks peamiseks põhjuseks kasutada investeerimiskontot ja investeerimist oma säästude hoidmiseks juba võimalikult varases eas on liitintress, tänu millele hakkavad iga täiendava aastaga genereerima lisatulu mitte ainult investori enda ressursid, vaid ka teenitud intressid.  Tänu sellele võib näiteks 10 protsendise aastakasvuga investeering 20 aastases perspektiivis ligi seitsmekordistuda. Investeerimisportfell, kasvuportfell või  mõni muu sarnane toode, mida suurem osa Eesti pankadest oma klientidele pakub, annavad kindlasti hea võimaluse nii noore inimese säästude kaitsmiseks inflatsioonimõju vastu kui ka iseseisva elu alustamiseks piisava finantsilise baasi loomiseks“. – kommenteerib Investeerimiskonto kinkimise mõtet finantsturgude riskinõustaja Kristofer Vähi.

Viimaste aastate SEB noorte finantskäitumise uuringu tulemused toovad järjepidevalt välja seda, et noored inimesed soovivad luua enda jaoks kindlat finantsbaasi juba väga noores eas ning täiskasvanute teadlik toetus selles valdkonnas on neile ülioluline.

Eelnev teave on informatiivse iseloomuga. Seda teavet ei tohi käsitleda investeerimisalase soovituse andmise või nõustamisena ega toote või teenuse pakkumisena. AS SEB Pank ei vastuta eeltoodud teabe põhjal tehtud investeerimisotsuste eest. Investeeringud on seotud võimaluste ja riskidega. Investeeringute turuväärtus võib nii tõusta kui ka langeda. Investeeringute puhul välisturgudel võivad kasumit mõjutada valuutakursside kõikumised.

Enne investeerimisotsuste tegemist soovitame põhjalikult analüüsida kavandatud investeeringuga seotud riske ning investeeringu asjakohasust ja sobivust. Soovitame küsida põhjalikumat selgitust AS-i SEB Pank nõustajalt ja maksualastes küsimustes vastava ala spetsialistilt. Üldine teave nii investeerimise kui ka väärtpaberite kohta on kättesaadav AS-i SEB Pank veebilehel www.seb.ee/investorkaitse.

 

Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.