Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 4. detsember 2017 13:55

SEB alustab tänasest välkmaksete pakkumist

Alates 4. detsembrist pakub SEB Eesti ja SEB Läti kõigile oma klientidele välkmaksete täislahendust, mis võimaldab teha Euroopa-siseseid ja siseriiklikke kuni 15 000-euroseid ülekandeid ööpäevaringselt mõne sekundiga. Välkmakse tegemiseks peavad nii makse saatja kui  saaja pank olema  välkmaksete süsteemiga liitunud. SEB Eesti ja SEB Läti on Euroopas esimeste pankade seas, kes hakkavad pakkuma välkmakseid.

Selleks, et välkmaksete lahendust kasutada, ei pea SEB kliendid oma harjumuspäraseid maksetoiminguid muutma. Võimalusel algatatakse automaatselt välkmakse, mille hind on SEB kliendile sama mis Euroopa tavamaksel. Paralleelselt välkmaksetega jääb toimima ka Euroopa tavamaksete (SEPA) süsteem. Välkmaksete kohale jõudmisega on oodata positiivset mõju e-kaubandusele, äritegevusele ja igapäevaarveldustele. Paljudel juhtudel saab välkmakseid käsitleda mugava alternatiivina sularahamaksetele.

Alates 21. novembrist said kõik SEB Eesti ja SEB Läti kliendid välkmakseid vastu võtta. 4. detsembril aga lisandus ka välkmaksete algatamise funktsioon. SEB Mobiilirakenduses saab hakata välkmakseid teostama samuti lähipäevil.

„Selleks, et meie majandus saaks kogeda välkmaksete toimimisest tingitud plusse, on vaja et sellega oleks liitunud nö kriitiline mass Euroopa ja Balti riikide pankasid. Praegu on SEB küll ainuke Eesti tegija selles valdkonnas, kuid usun, et juba 2018. aasta jooksul saab meie algatus toetust ka teiste teenusepakkujate poolt. Teiste makseteenusepakkujate süsteemiga liitumine Eestis, asendaks juba lähitulevikus kuni 80% ulatuses SEB Euroopa tavamakseid välkmaksetega.“ kommenteerib arendustööd SEB juhatuse esimees Allan Parik.

Välkmaksete arveldamine toimub on üleeuroopalises maksesüsteemis, mis võimaldab teha Euroopa-siseseid ning kuni 15 000-euroseid ülekandeid mõne sekundiga. Süsteemi eelis Euroopa tavamaksete (SEPA) ees on ööpäevaringne töö ja maksete toimumine ka nädalavahetustel ja pühade ajal. Välkmaksete süsteemiga liitumine on Euroopa pankade jaoks vabatahtlik ning eeldab makseteenuse pakkuja valmisolekut  ööpäevaringseks maksete töötluseks.

 

Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.