Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 10. november 2017 15:55

Ain Hanschmidt: välisturul tegutsedes maandame sisepoliitilist riski

SEB finantsjuhtide konverentsil esinenud Infortari juhatuse esimehe Ain Hanschmidti sõnul maandab ettevõtte tegevuse laiendamine välisriikidesse sisepoliitikast tulenevaid riske.

„Ühest küljest on välisturgudele laienemine alati riskantne ettevõtmine – sinna läheb raha, energiat ning sead end karmimasse konkurentsi. Teisalt on ainult ühes riigis tegutsemine samuti väga riskantne, sest sõltud ühe riigi sisepoliitikast,“ ütles Hanschmidt.

Hanschmidti hinnangul on endiselt kõige otstarbekam investeerida finantsvahendusse, kinnisvarasse ja laevandusse. „Kindlasti tasub investeerida eri valdkondadesse. Ühest küljest ei hakka endal igav ning teisest küljest maandad oma riske juhuks, kui üht sektoritest peaks tabama kriis,“ ütles Hanschmidt. Veel lisas ta, et on mõistlik investeerida kõrgtehnoloogiasse: „Tallinki moodne reisilaev Megastar on 40% suurem kui sõsarlaev Star, aga kütusekulu on tal seevastu 30% väiksem. Tallinkil kulub iga aasta kütusele 80-100 miljonit eurot – kujutage ette kui saaksime seda kulu vähendada kolmandiku võrra.“ Hanschmidt näeb suurt potentsiaali ka energeetikasektoris.

Ettevõtete müügiks on soodne aeg

„Kui majanduskeskkonnast rääkida, siis oleme laineharjal. Need, kes soovivad ettevõtet müüa, peaksid seda tegema kohe.“ Hanschmidti sõnul on just praegu parim aeg kaaluda ettevõtte müüki või börsile minekut. „Nelja aasta pärast enam turg nii soodne pole. Euroopa Keskpank hakkab vähendama raha juurde trükki ning me ei saa teada, kuidas turg sellele reageerib.“

Infortari juhatuse esimehe sõnul on edukal investeerimisel määravaks teguriks visioon: „Ka golfi mängides vaatan ju kaugemale ning mõtlen, kuhu pall võiks maanduda. Iseasi, kas see ka nii läheb, aga mingi kaugem eesmärk peab kindlasti olema.“

Hanschmidt esines Tallinnas SEB Panga korraldatud finantsjuhtide konverentsil „CFO Foorum 2017“. Konverentsil tutvustati ka SEB iga-aastast Balti suurettevõtete finantsjuhtide uuringut, kus tänavu osales 190 suurettevõtet. SEB klientide uuringu põhjal on Eesti finantsjuhtide suurimaks ja süvenevaks mureks kasvav palgakulu ja tööjõu üldine defitsiit. Sama trend on täheldatav ka Läti ja Leedu uuringu vastustes. Vaatamata sellele ei ole ettevõtted veel piisavalt valmis investeerima oma ettevõtte protsesside automatiseerimisse. Teenitud kasumit kasutatakse vähem ettevõtte kasvatamiseks ning suurenenud on omanikutulu väljavõtmine või lihtsalt rahaliste vahendite passiivne hoiustamine.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB

telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.