Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 1. november 2017 12:05

8 sammu ID-kaardi sertifikaatide uuendamiseks

Alates 2014. oktoobrist väljastatud ID-kaartidel on tuvastatud turvanõrkus ja kõik nendele kaartidele väljastatud sertifikaadid peatab riik 3. novembril kell 24.00.

Peatatud sertifikaatidega ID-kaarti ei saa enam elektrooniliselt kasutada. See tähendab, et ID-kaart kehtib endiselt füüsilise isikutuvastusvahendina, aga sellega ei saa enam sisse logida internetipanka ja teistesse e-teenustesse ega anda digiallkirja.

 1. ID-kaarte, mille sertifikaadid on peatatud saab kauguuendada oma arvutis või PPA teeninduses kuni 31.03.2018. Kuna uuendamist vajab väga lühikese aja jooksult väga suur hulk sertifikaate, siis võivad selle protsessi käigus tekkida  süsteemide jõudluse probleemid ja uuendamine ei tarvitse olla võimalik teile sobival ajal. Varuge kannatust ja olge järjepidevad.
   
 2. Vaadake ID-kaardi sertifikaatide uuendamise õppevideot YouTube’st.
   
 3. Sertifikaatide uuendamiseks tuleb laadida installer.id.ee alla ID-tarkvara uusim versioon. Sertifikaatide uuendamise vajalikkusest annab teile uus ID-kaardi tarkvara vajadusel ise märku.
   
 4. Varuge uuendamise ajaks endale paber ja kirjutusvahend. Uuendamise käigus antakse teile uued PIN-koodid ning vanad kaotavad koheselt kehtivuse. Kui kauguuendamisel tekivad tõrked, võivad need olla seotud suure koormusega.
   
 5. Hoidke oma ID-kaart kaardilugejas kogu uuendamise protsessi jooksul. Ärge eemaldage kaarti kaardilugejast uuendamise ajal. Uuendamise katkestamisel ei ole võimalik kaarti oma arvutis enam uuendada ja peate pöörduma PPA teenindusse.
   
 6. Kui uuendamise käigus tuleb veateade, võite kaardi välja võtta ja hiljem uuesti proovida. Kui uuendamise käigus on süsteem andnud juba korduvalt veateate ning uuendamine on ebaõnnestunud, saab sertifikaate uuendada PPA teenindustes.
   
 7. Vaadake lisainfot ID-kaardi lehelt.
   
 8. Kui ID-kaardi sertifikaadid on edukalt uuendatud, aga ID-kaardi kasutamine ikka ei õnnestu, siis tuleks kontrollida järgmist:
  - Kui uuendasite ID-kaardi sertifikaadid mõnes teises arvutis, siis kontrollige, kas kasutatavas arvutis on ID-kaardi tarkvara uuendatud?
  -  Järgige ID-kaardi abimehe juhiseid: www.id.ee/index.php?id=35803

Probleemide korral võtke ühendust ID-kaardi abiliiniga lühinumbril 1777, telefonil 677 3377 või kirjutage .

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.