Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 26. juuli 2017 10:50

Eesti elanik soovib saada nõustamist tuleviku kindlustamisel

55 protsenti Eesti elanikest soovib II samba pensionifondi valimisel lisainfot ja spetsialisti nõustamist, samas kui 15 protsenti teeb otsuse ise, näitab SEB pensioniküsitlus.

SEB Pensionivalmiduse uuring näitab, et Eesti elanike üldine pensioni-teadlikkus on võrreldes eelnevate aastatega langustrendis. Vaid üks tulevane pensionär viiest tunneb huvi, kui suurt pensioni ta tulevikus saama hakkab.

„Faktid, et 26 protsenti penisonikogujatest jälgib kord aastas oma pensionifondi käekäiku ja 60 protsenti vastajatest soovib, et pensioniraha investeeriksid professionaalsed fondijuhid, annavad selge signaali, et kogujad ei ole veel valmis või lihtsalt ei soovi võtta iseseisvalt vastutust pensionivarade investeerimisriskide valimisel. Vaid väga väike osa elanikkonnast (5 protsenti) tunneb end investeerimisalal kindlalt ning eelistab ise oma pensioniraha investeeringutega tegeleda. Enamiku inimeste jaoks ei ole investeerimine igapäevaseks põhitegevuseks, mistõttu oodataksegi spetsialistide abi. Paralleele tõmmates, ka auto- ja telekaremondi võtavad tänapäeval kodus ette ainult oma ala parimad spetsialistid,“ ütles SEB Elu- ja Penisonikindlustuse juhatuse esimees Indrek Holst.

Klienditagasisidest selgus, et väga kõrgelt hinnatakse SEB kvaliteetset ja usaldusväärset finantsnõustamist. 55 protsenti Eesti elanikest ütles, et vajab II samba pensionifondi valimisel lisainfot ja soovib spetsialistiga nõu pidada. Vaid 15 protsenti teeb otsuse pensionifondi valikul ise.

„Väga paljud kliendid soovivad arutada kogumisplaane spetsialistiga, saada ülevaadet oma pensionivaradest ja leida just neile sobiva riskiga kogumislahendus. SEB terviknõustamine seda kõike pakub. Nüüd on võimalik saada head kogumisnõu ka videokõne vahendusel. Aastaid ainult kontoris kättesaadav teenus on täismahus saadaval kõikidele SEB klientidele, kes väärtustavad ajakohaseid tehnilisi lahendusi, sealhulgas aega ja mugavust,“ lisas Holst.

 

Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post
www.seb.ee

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.