Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 18. aprill 2017 16:40

SEB avas ettevõtetele innovatsioonikeskuse

Täna, 18. aprillil avas SEB Tallinnas Eesti ettevõtetele innovatsioonikeskuse. Keskuse eesmärgiks on aidata ettevõtetel arendada äritegevust ja tõsta konkurentsivõimet ning seeläbi soodustada Eesti kiiremat majanduskasvu.

Innovatsioonikeskuse tuumaks on spetsiaalne kasvuprogramm, mis aitab ettevõtetel astuda oma äritegevuses samm edasi juba kolme kuni kuue kuu jooksul. SEB eesmärgiks on tuua start-upide maailmas end tõestanud töömeetodid traditsioonilistesse ettevõtetesse ning viia ettevõtluses uuendusi ellu kordades kiiremini, kui see hetkel toimub. Esimene, enam kui kümneliikmeline ettevõtete grupp on juba alustanud programmi läbimist. 

SEB juhatuse esimees Allan Parik: „Ootus, et Eesti jõuab elatustasemelt järele Euroopa riikidele saab täituda vaid siis, kui meie majanduskasv on Euroopa riikide esimeste hulgas. Viimastel aastatel oleme jäänud Euroopa tippudest kaugele maha ja nii ei saavuta me loodetud elatustaset mitte kunagi. SEB on võtnud majanduselu hoogustamises aktiivse rolli ja me lõime esimese omalaadse innovatsioonikeskuse koos spetsiaalse programmiga mille eesmärk on aidata ettevõtetel tõsta oma kasumlikkust ja kasvada kiiremini. Loodetavasti ei jää SEB innovatsioonikeskus ainukeseks omalaadseks, vaid teisedki edasipürgivad ettevõtted loovad enda ja oma klientide edasiaitamiseks sarnaseid võimalusi – nii ei püsi meie majanduskasv üksikutel tippudel, vaid laiapõhjalisel ettevõtjate ringil.“

Innovatsioonikeskuse avaüritusel toimunud ümarlaual tõid kõnelejad välja kitsaskohti, mis ei võimalda ettevõtetel saavutada oma potentsiaali. „Eestis on palju 4- kuni 10 miljonilise käibega ettevõtteid, kellel on justkui klaaslagi ees, sest nad ei suuda kasvada. Traditsioonilised ettevõtted ei julge enam teha muudatusi, sest nad kardavad, et nende kliendid ei tule muudatustega kaasa. Mõeldes nagu idufirmad, suudaks traditsioonilised ettevõtted selle klaaslae purustada ja edasi kasvada,“ märkis Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni EstBAN juht Heidi Kakko. Omniva infoäri valdkonna juht Sander Aasna tõi ettevõtete põhiprobleemina välja ambitsiooni vähesuse. „Eesti ettevõtted peavad asju tegema maailma jaoks, mitte Eesti jaoks. Oluline on juurutada ettevõtjate seas mõttelaadi, et kuidas luua toodet või teenust maailma, mitte ainult Eesti, Läti ja Leedu turgude jaoks,“ lisas Aasna.

Lisainfot SEB innovatsioonikeskuse ja selle kasvuprogrammi kohta leiab aadressilt: www.seb.ee/innovatsioonikeskus


Lisainfo:

Silver Vohu
Turunduse ja kommunikatsiooni divisjoni juht
SEB Pank

telefon 665 5393
mobiil 521 1170
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.