Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 3. märts 2016 11:30

Indrek Jaal: tehnoloogia aitab oluliselt tõsta tootmisefektiivsust

Automatiseeruv tootmine nõuab tootmisliinidelt järjest suuremat tulemuslikkust, mille lahendus on protsesside jälgimine nutika tehnoloogia abil, rääkis GlobalReaderi asutaja Indrek Jaal teisipäeval Tallinnas korraldatud SEB Innovatsioonilaboris.

Jaali loodud startup-ettevõte GlobalReader pakub ettevõtetele lahendust tootmisliinide jälgimiseks ja analüüsimiseks. Lahendus ise on lihtne – GlobalReader kogub klientide tootmisliinidelt andmed ning kannab need läbi pilve brauserisse, mida klient saab jälgida enda nutiseadmetest.

Jaali sõnul seisneb nende lahenduse innovatiivsus selles, et vana asja tehakse uuel moel. „Vajalik tehnoloogia oli juba olemas, rakendasime selle lihtsalt uue probleemi lahendamisse. Kuna toode toimib sarnaselt kõikidele ettevõtetele, olenemata nende suurusest või tegevusvaldkonnast, on selle lahenduse hind klientide jaoks soodne,“ rääkis Jaal.

Jaali sõnul on ettevõte jõudsalt kasvanud tänu paarile põhimõttele, mida nad on järginud alates GlobalReaderi loomisest: tugeva kontaktbaasi loomine, tihe kontakt klientidega, konkurentidelt õppimine ning suured ambitsioonid. „Kuna ligi 90 protsenti startupidest ei löö läbi, siis panime juba alguses paika, kuidas oma ettevõtte üles ehitame, et nende 10 protsendi hulka kuuluda,“ ütles Jaal.

„Tehnopoli inkubaatorist saime kaasa vajaliku kontaktibaasi mentorite, investorite ja isegi esimeste klientide näol. Ning esimeste maksvate klientide saamine oli meie jaoks murdepunkt. B2B ettevõttena väärtustame tihedat koostööd klientidega – meie kliendid on meie õpetajad, kes on meie lahendust testinud alates esimesest prototüübist,“ rääkis Jaal.

Jaali sõnul ei ole ükski uus idee täiesti ainulaadne. „Enamasti on keegi samale mõttele tulnud juba varem või tuleb sarnase tootega turule täpselt samal ajal. Kuid konkurentsi ei tuleks karta, vaid võtta seda kui võimalust õppida konkurentide vigadest ja ise paremini teha,“ lisas Jaal.

„Üks asi, millest eestlastel tihti puudu jääb, on esinemisjulgus ja usk oma ideesse. See on aga aluseks sellele, et ettevõte hakkaks kasvama ja laienema ka teistele turgudele. Oluline on seada suured ambitsioonid,“ rääkis Jaal.

Jaali sõnul on plaan järgmiseks laieneda teenusega ka Saksamaa turule. „Esiteks, kuna tegemist on väga suure tootmismaaga; seal on palju ettevõtteid, kellel on mõttekas tootlusefektiivsust suurendavaid teenuseid lihtsalt sisse osta. Teiseks, kuna oleme juba algusest seadnud suured ambitsioonid, mis on meil ettevõttena ka kasvada aidanud,“ ütles Jaal.

Fotol: Indrek Jaal esinemas Innovatsioonilaboris Tallinnas (autor: Egert Kamenik)

 

Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB

telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post
www.seb.ee

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.