Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 1. aprill 2013 06:31

Rahvusooper Estonia külastajad valisid SEB publikupreemia laureaatideks ooperisolistid Janne Ševtšenko ja Priit Volmeri

Alates 2011. aastast annab Rahvusooper Estonia kuldsponsor SEB Pank igal aastal välja publikupreemiad ooperisolistidele: neist üks läheb rahvusooperi koosseisulisele naissolistile ja teine meessolistile. Preemia väärtuseks on 1300 eurot ja preemiad antakse pidulikult üle täna enne „Fausti“ etendust.

SEB juhatuse esimehe Riho Undi sõnul on väga meeldiv olla Estonia teatri kauaaegne partner ja osaleda nüüd ka rahvalemmikute valimisel: “Meeldiv on, et publikupreemia valimine on aasta-aastalt teatrikülastajate seas järjest rohkem populaarsust kogunud ning et tavaliselt tagasihoidlikud eestimaalased nii aktiivselt ja meelsasti oma lemmikuid tunnustustavad. Janne Ševtšenko ja Priit Volmer on suure tänu ära teeninud, soovin õnne selle aasta laureaatidele ning tänan kõiki, kes oma lemmikute poolt hääletasid.“

Janne Ševtšenko on lõpetanud 1998. aastal Eesti Muusikaakadeemia Anu Kaalu lauluklassis. Aastatel 1992–2004 laulis ta Rahvusooper Estonia ooperikooris ja aastast 2004 on samas solist. Oma ooperidebüüdi Estonias tegi Janne Ševtšenko 1999. aastal Zerlinana (Mozarti „Don Giovanni“). Tema rollide hulka kuuluvad Eliza Doolittle (Loewe’ „Minu veetlev leedi“), Silva (Kálmáni „Silva“), Frasquita (Bizet’ „Carmen“), Chloë (Tšaikovski „Padaemand“) jpt. Janne Ševtšenko on Harjumaa teatripreemia laureaat 2011.

Priit Volmer lõpetas 2000. aastal Henn Pai lauluklassi Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Aastatel 2000–2004 õppis ta Eesti Muusikaakadeemias professor Virgilijus Noreika, professor Matti Pelo ja professor Jaakko Ryhäneni juhendamisel. Aastast 2004 on ta samas professor Jaakko Ryhäneni juures magistriõppes. Priit Volmer laulis aastail 2000–2004 Rahvusooper Estonia ooperikooris, aastast 2004 on ta samas solist. Tema repertuaari kuuluvad Eichmann (Tüüri „Wallenberg“), Colline (Puccini „Boheem“), Sparafucile, Ceprano (Verdi „Rigoletto“), Cesare Angelotti, Sciarrone (Puccini „Tosca“), Zuniga (Bizet’ „Carmen“), Markii d’Obigny, Doktor Grenvil (Verdi „La traviata“), Don Quijote (Leigh’ „Mees La Manchast“), Kolonel Pickering (Loewe’ „Minu veetlev leedi“) jpt. Volmer võitis 2002. aastal I preemia Mart Saare laulude parima interpretatsiooni eest Eesti Muusikaakadeemia laulukonkursil. 2005. aastal pälvis ta Harjumaa teatripreemia ning aastal 2008 Marje ja Kuldar Singi nimelise preemia „Noor Laulja“ ja Rahvusooper Estonia kolleegipreemia.

2012. aasta SEB publikupreemia võitjad olid Aile Asszonyija Jassi Zahharov, nemad saavad uuesti preemiale kandideerida kolme aasta pärast, aastal 2016.

Kõikide hääletanute vahel loosib rahvusooper 1. aprillil välja kümme 20-eurost kinkepiletit. Võitjatega võetakse ühendust ja nende nimed avaldatakse Estonia kodulehel.

 

Täpsem info:

Ülla Veerg
turundusjuht
telefon +372 683 1242
mobiil +372 501 2508
e-post
Rahvusooper Estonia
www.opera.ee

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
telefon +372 665 5649
mobiil +372 511 1718
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.