Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 22. august 2012 08:19

80% lapsevanematest koguvad lapse hariduse nimel

Lapse ülikooli õppima saatmine on majanduslikult suur väljaminek. Lapsevanem peab arvestama igakuiselt ligikaudu 300 euroga, mis ülikoolis käiv laps igapäevaeluks vajab. Üle 80% vanematest, kes lapse tulevikuks juba koguvad, teevad seda haridustee kindlustamise eesmärgil.

Keskmisel üliõpilasel kulub kuus ligikaudu 300 eurot, et maksta ära üür ühiselamus, osta toitu ning nautida ka üliõpilaselu sinna juurde kuuluva meelelahutusega. Üks võimalus on võtta õppelaen, aga võimalus on ka vajalik summa ülikooli minekuks koguda.

„Õppelaenusaajate vastutustundlikkus ja teadlikkus õppelaenust kui finantskohustusest on oluliselt kasvanud ning tõenäoliselt ei taotleta õppelaenu, kui selleks tegelik vajadus puudub. Tänases keerulises majandusolukorras on inimeste kindlustusega seotud hoiakuid keeruline muuta, kuid see on üks hea võimalus, kuidas tagada piisav rahapuhver ajaks, kui laps on jätkamas haridusteed kõrgkoolis,“ nentis SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhatuse esimees Indrek Holst.

SEB kevadisest üle-baltilisest lastekindlustatuse uuringust selgus, et inimesed koguvad üsna kindlate eesmärkide nimel. Kõikide Balti riikide lapsevanemad koguvad peamiselt lapse haridustasude maksmiseks, teisel kohal on lapse elukohaga seonduvad kulud. Uuringus osalenud eestlastest 81% kogub eesmärgil, et laste kõrgkooli õpinguteks minev raha oleks tagatud.

Balti riikidest eristuvad laste tuleviku eest hoolitsemise osas leedukad. 47% Leedu elanikest, 38% eestlastest ja vaid 9% lätlastest alustaksid kogumist kohe peale lapse sündimist, et kogutav periood oleks pikem ja kogutav summa seeläbi suurem.

Üliõpilase ligikaudsed kulud

Ülikooli õppemaks (keskmine) 1200 eurot/semester
Elamine ühiselamus 100€ kuus + kommunaaltasud
Õpikud a´20-30 eurot
Bussitransport (Tallinn-Tartu-Tallinn) 10 eurot
Toit 120 eurot
Telefoni- ja sidekulud 10 eurot
Meelelahutus 20 eurot

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB
telefon +372 665 5649
mobiil +372 511 1718
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.