Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 18. aprill 2012 11:15

Eesti leibkondade sissetulekud kasvasid kõige kiiremini

Eelmisel aastal kasvas Eesti ja Läti töötajate ostujõud (palgakasv ületas inflatsiooni), samas kui Leedu töötajate reaalpalk jätkas langust kolmandat aastat järjest, näitab SEB koostatud Balti leibkondade majandusanalüüs (Baltic Household Outlook).

Hoolimata brutopalga tõusust on kõrge inflatsioonitase oluliselt mõjutanud reaalpalku. Võrreldes 2010. aastaga on Läti reaalpalgad tõusnud 0,1 protsenti aastas, kusjuures 2011. aasta viimases kvartalis oli tõus 0,6 protsenti. Eestis kasvasid samas kvartalis reaalpalgad 2,1 protsenti, näidates tõusu teist kvartalit järjest. Sellega peatus ka reaalpalkade langus, mis oli Eestis kestnud ligi kolm aastat. Samal ajal on töötajate reaalpalgad Leedus jätkanud langust juba 12 kvartalit – kui võrrelda 2011. aasta neljandat kvartalit aasta varasema sama perioodiga, langesid reaalpalgad 1,5 protsenti.

Tänasel pressikonverentsil märkis SEB eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas, et Eesti palgad on viimasel kahel aastal teinud suurima tõusu kogu Baltikumis – 2011. aasta neljanda kvartali palgad suurenesid aasta varasema sama kvartaliga võrreldes 6,3, Lätis 4,5 ning Leedus 2,5 protsenti.

„Võrreldes bruto- ja netopalku Balti riikides, oli suurim keskmine brutopalk Eestis, ületades Läti brutopalga 28 ning Leedu oma 37 protsendiga. Läti keskmine brutopalk oli 7 protsenti kõrgem kui Leedus. Samas on Läti palgad kõrge maksukoormuse tõttu pärast maksude mahaarvamist endiselt ühed madalaimad,“ rääkis Messimas.

Keskmine brutokuupalk Lätis oli 676 eurot, Leedus 630 eurot ning Eestis 865 eurot.

Balti leibkondade majandusanalüüsiga on võimalik tutvuda siin: www.seb.ee/BHO_aprill_2012

Lisainfo:

Silver Vohu
Kommunikatsioonijuht
SEB
Tel: 66 55 393
Mob: 52 111 70
E-post:
www.seb.ee

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.