Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

 • Avaleht
 •  SEB
 • SEB ühiskonnas
 • Vastutustundlik ettevõtlus

 

Kliimamuutuste mõju vähendamine aitab lumised talved tagasi tuua

SEB-s usume, et iga meie valik loeb ja loob teed parema tuleviku poole. Võime taas saada lumised talved, kui igaüks meist teeb õigeid otsuseid. 

 

Mida saame koos teha, et talved oleks taas lumised?

Meiega toetad ettevõtjaid, projekte ja investeeringuid, mis aitavad maailma paremaks muuta. Teeme koostööd klientidega, kes seisavad säästva arengu eest ja toetame neid, kes soovivad astuda rohelisele rajale.

2019. aastal tekitasime SEB grupis 55% vähem süsinikdioksiidi heidet kui 2008. aastal. Seda tänu kontorite energiatõhususe parandamisele, elektritarbimise vähendamisele ja igapäevaste tegevuste tõhustamisele – näiteks vähem tööreise.

 
 

Vastutustundlikud lahendused meie klientidele

Roheline liising

2026. aastaks loetakse EL-is keskkonnasäästlikuks ainult autosid, millei CO2 heide on null grammi. SEBs pakume juba täna rohelist liisingut.
Loen lähemalt

Roheline laen

Jätkusuutlik rahastamine keskkonnasäästlike või keskkonda parandavatele projektidele. SEB roheline  laen ettevõtele aitab kaasa vähese süsinikdioksiidiheitega ärimudelite edule.
Loen lähemalt

MAISIC

SEB Eesti kaartide keskkonnajalajälg on umbes 1,7 tonni plastikut aastas. SEB ISIC kaardis on 82% vähem plastikut.
Loen lähemalt

Rohelised pensionifondid

Kõik SEB pensionifondid investeerivad vastutustundlikesse ettevõtetesse. SEB pensionifondides on üle 120 miljoni euro väärtuses roheinvesteeringuid.
Loen lähemalt


 

Toetame jätkusuutlikku ja ettevõtlikku mõtlemist

 • Junior Achievement
  Toetame uhkusega Junior Achievementi Eestis, mille programmidest kasvab välja ettevõtlikke ja edasipüüdlikke Eesti noori.
 • Tartu Ülikool
  Teeme koostööd Tartu Ülikooliga,  osaledes Tartu Ülikooli teaduskooli projektis, ja tehes koostööd tudengitega nii SEB Kasvuprogrammis kui muudes projektides.
 • Ajujaht
  Toetame Eesti suurimat äriideede konkursi Ajujaht. Pühendame aega ja teadmisi äriideede hindamisele, meeskondade nõustamisele ning panustame auhinnafondi. Lisaks  anname eriauhinna jätkusuutliku ettevõtluse edendamiseks.


 

Meie võimalus, roll ja vastutus

SEB-s toetame algatusi, mis edendavad jätkusuutlikku ettevõtlust ja vähendavad kliimamuutusi. Soovime SEB-s kaasa aidata säästvale arengule. Seetõttu oleme pühendunud sellele, et toetada oma kliente parema maailma loomisel. Pangana on meil oluline roll ja suur vastutus otsustada, kuidas me töötame, mida finantseerime ja kuhu investeerime.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.