Liigu allapoole

Scroll down

Taaskinkimine annab uue võimaluse teha rõõmu.

Usume pühadeaega, mis on hea meie koduplaneedile ja täidetud rõõmuga oma lähedaste üle. Lase pidulikul meeleolul innustada end vähem tarbima ja looma elukestvaid keskkonnasõbralikke traditsioone.

Kas teadsid, et...

50%

usub, et kingituse edasi kinkimine on jätkusuutlik valik, kui inimesele kingitus ei sobi ja edasi kinkides leiab see uue elu kellegi teise juures.

1/3

on vähemalt ühe korra oma pühadekingi edasi kinkinud, tuues sellega rõõmu kingisaajale.

Kuidas vähendada tarbimist ja suurendada rõõmu?

Kingituste planeerimine

Meisterda tähendusrikkaid kingitusi ning koosta läbimõeldud kinginimekiri, mis aitab vältida viimase hetke sisutühje valikuid.

Elamuste kinkimine

Kingi elamusi, nagu kontserdid, spaapuhkused või kursused, mis loovad meeldejäävaid emotsionaalseid mälestusi.

Keskkonnasäästlik pakkimine

Vali jätkusuutlikuks pakkimiseks korduvkasutatavad kangad, paberi- ja kinkekotid ning väldi valikuid, mis ei toeta taaskasutust.

Heategevus ja annetamine

Anneta kellegi nimel heategevusorganisatsioonile – see vähendab nõudlust materiaalsete asjade järele ja toetab õilsat eesmärki.

Kohaliku eelistamine

Vali kohalike ettevõtete ja käsitööliste eetiliselt valmistatud ning keskkonnasäästlikud tooted.

Mida teha kingitusega, mis Su silmi särama ei pane?

Kingi edasi

Kingi soovimatud, kuid heas korras kingitused edasi kellelegi, kes oskab neid hinnata. Nii vähendad ületarbimist ja kingid teistele rõõmu.

Anneta

Anneta soovimatud kingitused kohalikele heategevusorganisatsioonidele või taaskasutuspoodidele, mis aitavad abivajajaid.

Vaheta

Korraldage sõprade või pereringis kingituste vahetamine, mis annab kõigile võimaluse vahetada soovimatud kingitused uute ning endale meeldivate vastu. Selline lihtne lahendus muudab kinkimise lõbusaks ja jätkusuutlikuks.

Sinu valikud. Globaalne mõju.

© 2023 SEB. All rights reserved.