Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Privaatpangandus: eduka meeskonna taga on õiged väärtused

Eesti SEB privaatpanganduse osakond sai teist aastat järjest The Bankersi käest riigi parima privaatpanganduse tiitli. Rootsi SEB privaatpanganduse üksus hoiab oma maa parima aunimetust enda käes juba kuuendat aastat järjest ja tänavu valiti SEB privaatpangandus ka Põhjamaade parimaks.

SEB Eesti privaatpanganduse püsivast edust räägivad The Bankersi tunnustuse kõrval muudki märgid, milleks on stabiilsed majandustulemused, kasvav kliendibaas ja klientide rahulolu.

Eesti SEB privaatpanganduse osakonna juht Jaanus Kaik on veendunud, et pikaajalise edu taga on professionaalsed oskused ja väärtused:
 


SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel lisab omalt poolt: „SEB privaatpangandusel on käes suurepärased kaardid: SEB grupist lähtuv väga tugev privaatpanganduse kultuur, hea informeeritus ja mitu veelgi detailsemat tööoskust. Samas ei saaks me neid eeliseid täiuslikult kasutada meeskonna tahteta teha iga päev koostööd ja olla üksteisele avatud. Parimad isikuomadused võimenduvad toetavas õhkkonnas. Minu arust on meie osakonnas kujunenud perekondlik õhkkond, mis on samas professionaalne“.

Küsimusele, kui sageli seavad töötajad meeskonna või oma kolleegi eesmärgi iseenda igapäevatööst prioriteetsemaks, vastavad mõlemad vestluspartnerid, et seda juhtub tihti. Privaatpanganduses on horisontaalne organisatsioonistruktuur, kus alluvussuhete asemel on põhifookuses eesmärgid ja tulemuse saavutamine. Selleks et püsida edukas, läheb sageli vaja mitme inimese ühiseid jõupingutusi. Raamistatud lähenemine ja bürokraatlikkus on siin võimalusel välistatud.

Jaanus Kaik jätkab: „Täiesti loogiline on see, et erilised inimesed loovad endale sobiva ja ainulaadse õhkkonna. Paljusid ilmselt üllatab, et sedavõrd konkreetses valdkonnas nagu privaatpangandus, osutame üksuse töötajate puhul suurt tähelepanu nii-öelda pehmele poolele. Ajal, kui maailma rikkaimad ettevõtted kulutavad palju raha, et saada teadusuuringute abil teada, kuidas nende meeskond võiks kõige edukamal moel toimida (Jaanus Kaik viitab Google’i tellitud uuringule), ei saa seda sfääri alahinnata. Meil on jagada oma positiivne kogemus ja soovitame sel moel töötajaid kohelda ka teistel ettevõtetel.“
 

Huvitavaid fakte Privaatpanganduse valdkonnast

Viimaste aastate jooksul on privaatpanganduse klientide arv suures osas kasvanud tänu naaberriikidest pärit uutele klientidele, kes on alustanud äritegevusega Eestis. Viimase aasta jooksul on neiks olnud eelkõige Soome kodanikud.

Eestis on ligikaudu 6 000 Privaatpanganduse potentsiaalset klienti, kelle hulgast SEB osakond teenindab väga olulist osa.

Privaatpanganduse klientidel on varade/ laenude suhe väljapaistvalt kõrge - keskmiselt 10 korda, kuigi ka selles klientide segmendis on viimasel ajal laenuportfelli kasv kiirenenud ja seega ka nimetatud suhe natuke langenud.

Kontaktid

  • 665 6200

    Faks 665 7509

  • E-post

  • Aadress

    Tornimäe 2, 15010 Tallinn

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.