Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Eraklient

Regulaarne investeering

See lahendus sobib juhul, kui teil jääb iga kuu raha üle ja te soovite investeerida vähemalt 30 eurot kuus.

Pärast investeerimist võiks jääda teile rahatagavara, mis katab vähemalt kolme kuu kulud. Ühtlasi peaksite olema valmis selleks, et investeeringu väärtus kõigub. Investeerimisperiood võiks kesta vähemalt kolm aastat.

Regulaarseks investeerimiseks on hea kasutada investeerimisfonde:

  • igapäevaseid investeerimisotsuseid teevad fondijuhid;
  • ühe paigutusega saate teha hajutatud investeeringu;
  • üleilmse haardega ja eri varaklasse kombineerivate fondide kõrval võite valida ka fonde, mis investeerivad kindlasse piirkonda, varaklassi või majandusharusse.
Loen veel

Investeerimisfond on investorite rahaga moodustatud ühiste investeeringute portfell, mille valitsemise eesmärk on teenida fondi vara paigutustelt investoritele tulu.

Investoritele fondiosakute müügist kogutud raha eest soetatakse vara kogum, mis on hajutatud eri finantsinstrumentide vahel. Hajutatud investeerimisportfell maandab üksikute instrumentidega seotud riske. Olenevalt fondi investeerimispoliitikast võite fondiosakute omandamise kaudu pääseda ühe ostuga ligi mitmesugustele maailma finantsturgudele ja investeerida korraga paljudesse eri väärtpaberitesse, kuhu ükshaaval otse investeerida oleks kulukas ning sageli ka keeruline.

Fondi vara väärtuse kasv või kahanemine, mis on saavutatud investeerimistegevusega, kajastub osaku puhasväärtuse kasvus või kahanemises. Oma investeeringult saate kasu või kahju osakuid müües. Kui osaku tagasivõtmise hind ületab selle soetusmaksumuse (koos teenustasudega), siis olete teeninud fondist tulu, vastasel juhul aga kahju.

Üks investeerimisfondi iseärasus on asjaolu, et fonditehinguid tehakse pimepakkumisena: tehingukorralduse edastamise hetkel pole fondiosaku tehinguhind veel teada, sest tehingupäeva hind arvutatakse vastava päeva fondi varade hulka kuuluvate väärtpaberite sulgemishinna põhjal alles järgmisel pangapäeval.

Täpsema ülevaate saamiseks tutvuge hoolikalt fondi osakute avaliku pakkumise prospekti, põhiteabe või lihtsustatud prospekti, tingimuste, aasta- ja poolaastaaruannete ning muude fondi kohta avaldatud andmete ja dokumentidega aadressil www.seb.ee/fondid.

 
1.

Valige välja investeerimisfond

Üleilmse haardega ja eri varaklasse kombineerivate fondide kõrval saate valida ka fonde, mis investeerivad kindlasse piirkonda, varaklassi või majandusharusse.
 

Tutvun fondide valikuga
 
2.

Valige rahatoiminguteks konto

  • Kui teil veel ei ole investeerimiskontot, siis saate selle avada kas internetipangas, valides „Investeerimine“ → „Investeerimiskontod“, või pangakontoris.
  • Kui te juba teete investeeringuid ja ei kasuta investeerimiskontot, siis kasutage edasi tavalist arvelduskontot.
Loen lähemalt

Investeerimiskonto on eraisikust investorile mõeldud rahakonto, mille kaudu investeerides on võimalik tulumaksu tasumist edasi lükata. Selleks tuleb kõik rahapaigutused teha investeerimiskontolt. Kandke investeeringuteks mõeldud raha arvelduskontolt investeerimiskontole ja kasutage arvelduskontot vaid igapäevatehinguteks.

Investeerimiskonto kasutamisel tuleb esitada tuludeklaratsioon, kui kontol on tehtud kandeid, mis ei ole investeerimisega otse seotud (näiteks olete kandnud investeerimiskontole raha juurde, võtnud osa raha tarbimisse või maksnud investeerimiskontolt väärtpaberikonto hooldustasu). Tuludeklaratsiooni andmete esitamiseks on hea kasutada SEB internetipangas olevat juhendit „Investeerimistulude deklareerimise abimees“.

Ühel isikul võib olla mitu investeerimiskontot, kuid arvestust tuleb pidada kõikide investeerimiskontode kohta ühiselt. Tulumaksukohustus tekib siis, kui võtate oma investeerimiskonto(de)lt välja rohkem raha, kui olete sinna maksnud.

 
3.

Avage fondiosakute hoidmiseks pangasisene väärtpaberikonto

Kui teil pangasisest väärtpaberikontot ei ole, siis saate selle avada internetipangas, valides „Investeerimine“ → „Väärtpaberikontod“.

Loen lähemalt

Pangasisesel väärtpaberikontol hoitakse välisaktsiaid (v.a Läti ja Leedu aktsiad), ETF-i osakuid ning SEB Investment Management AB valitsetava fondi osakuid. SEB fondide osakuid hoitakse väärtpaberikontol tasuta. Teiste väärtpaberite hoidmise tasu leiate hinnakirjast.

Tutvun väärtpaberikonto lepingu tingimustega

 
4.

Sõlmige regulaarseks fondiosakute ostuks fondsäästmise leping

Lepingu saate sõlmida internetipangas, valides „Investeerimine“ → „Fondsäästmine“.

Loen lähemalt

Fondsäästmise lepingu alusel paigutatakse teie määratud summa valitud investeerimisfondi perioodiliselt. Paigutades raha regulaarselt, investeerite ühtlaselt nii väärtpaberiturgude tõustes kui ka langedes. Tehingud toimuvad teenustasuta. Makse summa (min 10 eurot), sageduse ja esimese makse kuupäeva määrate ise. Fondi osakud ei laeku väärtpaberikontole kohe peale tehingut, vaid alles tehingu väärtuspäeval. Väärtuspäevade teabe leiate konkreetse fondi infolehelt.

 
5.

Sõlmige investeerimiskonto kasutamisel arvelduskonto ja investeerimiskonto vaheline püsikorraldusleping

Lepingu saate sõlmida internetipangas, valides „ Arveldused“ → „Püsikorraldused“.

Loen lähemalt

Kõige mugavam on kanda igapäevaarvelduste kontolt raha investeerimiskontole püsikorralduslepingu alusel. Püsikorraldusega määrate summa, makse tegemise kuupäeva ja ajavahemiku, mille järel makse kordub.

Maksepäeval kannab pank vajaliku summa teie arvelduskontolt investeerimiskontole. Maksepäev võiks olla mõni päev enne fondiostu kuupäeva, siis jõuab vajalik summa õigeks ajaks kohale.

 

Kui soovite enne investeerimisotsuste langetamist oma võimalusi arutada, siis tulge terviknõustamisele. Nõustamise tulemusena valmib sammsammuline plaan, mis aitab Teil teha eesmärkide saavutamiseks õigeid otsuseid.

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.