Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Eraklient

Lisatingimused „täida või tühista” või „täida ja tühista” korraldustele

Lisatingimusi „täida või tühista“ ja „täida ja tühista“ saab kasutada üksnes Eesti, Läti ja Leedu turgudel tehtavate korralduste puhul. Lisatingimustega korraldusi saab anda ainult börsi lahtioleku ajal ja samaks päevaks.

„Täida või tühista” (fill or kill) lisatingimusega tehingukorraldus täidetakse vaid juhul, kui see on võimalik täita kohe täies mahus korraldusel märgitud hinnaga. Vastasel juhul korraldus tühistatakse.

  • Näiteks soovite osta 1000 ettevõtte ABC aktsiat. Juhul kui korralduse turule edastamise hetkel on vähemalt 1000 selle ettevõtte aktsiat müügis korraldusel märgitud või soodsama hinnaga, Teie korraldus täidetakse. Kui aga nii palju aktsiaid sel hetkel korraldusel märgitud või soodsama hinnaga müügis ei ole (nt müügipoolel on ainult 500 aktsiat korralduse hinnatasemel), korraldust ei täideta ning see tühistatakse täies mahus.

„Täida või tühista” lisatingimusega tehingu skeem


Erinevalt eelmise lisatingimusega korraldusest võidakse „täida ja tühista” (fill and kill) lisatingimusega korraldus täita ka osaliselt. „Täida ja tühista” lisatingimusega tehingukorraldus teostatakse selle koguse ulatuses, mis on kohe võimalik täita soovitud hinnaga. Korralduse täitmata jäänud osa tühistatakse.

  • Eelmist näidet jätkates tähendab see, et juhul kui korralduse turule jõudmise hetkel on müügipoolel vaid 500 ettevõtte ABC aktsiat korralduses märgitud hinnatasemel, siis korraldus täidetakse nende 500 aktsia osas. Tehingukorralduse ülejäänud osa tühistatakse.

„Täida ja tühista” lisatingimusega tehingu skeem

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.