Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Eraklient

Välkmakse

Välkmakse on uus makselahendus, mis võimaldab teha Euroopa-siseseid ülekandeid ööpäevaringselt sekunditega.

Raha on hetkega saaja kontol sõltumata kellaajast või nädalapäevast

Kui makse summa on kuni 15 000 eurot ja saaja pank on välkmaksete süsteemiga liitunud, teeme makse automaatselt välkmaksena. Klient eraldi midagi selleks tegema ei pea. Tavapäraselt liiguvad välkmaksed hetkega, kuid teatud juhtudel, kui makse vajab täiendavat kontrolli, võib raha liikumine võtta kauem aega. Välkmakse hind on SEB klientidele sama nagu Euroopa tavamakse hind.

Välkmaksete süsteemiga liitumine ei ole pankadele kohustuslik

Välkmaksete arveldussüsteemi haldab üleeuroopaline ettevõte EBA Clearing, mille kodulehel on võimalik tutvuda välkmaksete süsteemiga liituvate pankade nimekirjaga. Nimekirjas on ära toodud vaid otseliikmed, kelle kaudu võivad süsteemiga liituda ka teised pangad. Näiteks SEB Läti liitub välkmaksete süsteemiga SEB Eesti kaudu.

Välkmaksete tegemine on lihtne

Kui välkmakse on võimalik, ei pea klient maksetüüpi valima, valik on kliendi eest juba tehtud.

Kui välkmakse ebaõnnestub tehnilistel põhjustel, teeme makse automaatselt Euroopa tavamaksena. Kui klient sellist lahendust ei soovi, on tal maksevormil võimalik vastav märge teha.

Kui välkmakse on tagasi lükatud (näiteks saaja konto on tundmatu või suletud), ei tee SEB automaatselt Euroopa tavamakset ja tagastab välkmakse summa kliendi kontole.

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.