Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Eraklient

Rahvusvaheline kontonumber IBAN

Eesti-siseste maksete tegemisel oli siiani kasutusel kohalik, riigisisene kontonumber (BBAN – Basic Bank Account Number). Lühend IBAN tähistab aga rahvusvahelist kontonumbrit (International Bank Account Number), mida siiani on kasutatud peamiselt rahvusvaheliste maksete tegemiseks.

IBAN on tähtedest ja numbritest koosnev standardiseeritud kontonumbri vorming, mis sisaldab lisaks isiku või ettevõtte kontonumbrile riigi, panga ning vajaduse korral ka pangakontori tunnuseid. Ühtne standard lihtsustab oluliselt Euroopa Majanduspiirkonna riikide pankadesse tehtavate maksete automaatset töötlemist ja vähendab vigu, sest makset edastav pank saab kontrollida kontonumbri õigsust juba enne seda, kui ta makse pangast välja saadab.

Mis on muutunud

1. veebruarist 2014 asendus Eestis kasutusel olnud riigisisene kontonumber BBAN nii riigisiseste kui ka rahvusvaheliste maksete tegemisel IBANi kontonumbriga.

SEB pangas toimus üleminek IBAN formaadis kontonumbrile 8. detsembril. Sellest päevast alates näete SEB internetipangas, kontoväljavõtetel, maksekorraldustel jne oma tavapärast kontonumbrit 20-kohalisena. Samuti konverteerisime IBAN formaati määratud maksete, püsimaksete ning e-arve püsimaksete saajate kontonumbrid.

IBAN algab kahetähelise riigikoodiga (Eesti puhul EE), millele järgnevad kahekohaline kontrolljärk (mis on igal IBANil erinev), kahekohaline pangakood ja Eesti-sisene kontonumber.

Kui näiteks

  • riigisisene kontonumber on 10 1234 5678 9012,
  • siis IBANi vormingus kontonumber on EE 9010 10 1234 5678 9012.

Mida muudatus tähendab

  • Erakliendile tähendab IBANi kontonumbri kasutuselevõtmine seda, et senine kontonumber muutus 20-kohaliseks. Eesti kontonumbri ette lisati kuuekohaline tähe- ja numbriühend. Uus kontonumber on näha näiteks internetipangas.
  • Maksete tegemisel kasutatakse IBANi kontonumbreid. Selleks, et üleminek uuele süsteemile oleks sujuvam, konverteerib pank ka edaspidi teie internetipangas sisestatud BBAN numbri enne ülekande tegemist  automaatselt IBANi vormingusse.
  • Riigisiseste püsikorralduste ning määratud maksete kontonumbrid konverteerisime internetipangas IBANi kujule.
  • Kontonumbreid on võimalik ise IBANiks konverteerida IBANi kalkulaatori abil.

Küsimuste korral soovitame ühendust võtta oma kliendihalduriga, saata meile kiri internetipangast või aadressil või helistada klienditoe numbril 665 5100.

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.