Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 18.03.2019

SEB murrab 5 praktikaga seotud müüti

SEB murrab 5 praktikaga seotud müüti Foto: SEB

„Oma esimese praktikapäeva alguses fuajees istudes ja juhendajat oodates oli pea paksult mõtteid täis. „Mis siis, kui mul ei ole piisavalt teadmisi? Mis siis, kui ma neile ei meeldi? Mis siis, kui ma ei saa hakkama?“ 

Just sellel viimasel hetkel, kui hirm hakkas reaalsustajust võitu saama, jõudis kohale minu praktikajuhendaja, võttis mind soojalt vastu ja järsku olid kõik need mõtted kadunud. Ma saan hakkama! Nüüdseks olen ma siin kuu aega olnud, olen tegelenud mitme erineva turundusprojektiga, leidnud uusi sõpru ning õppinud nii palju uut ja ägedat. Kogemus on olnud siiani ebareaalselt hea ja näidanud mulle, et kui midagi piisavalt tahta ja vaeva näha, siis on kõik võimalik.“

Nii mõtles SEB noor praktikant Julia-Alexandra oma suvepraktika alguses mais 2018. Millised on aga sinu isiklikud müüdid seoses suvepraktikaga?

Luba meil sind selles osas veidi valgustada ja veenda selles, et suvetöö ei ole enam ammu see, mis see oli 10–15 aastat tagasi. Tänapäeva parimate juures oled eelkõige oodatud selleks, et anda oma panus, toetada oma meeskonda ja panustada ühiste tulemuste saavutamisse värske noore inimese pilguga.

Müüt nr 1: mind ei võeta tõsiselt

Need ajad, kui noori kutsuti praktikale vaid koopiate tegemiseks ja kohvi toomiseks, on möödas – vähemalt SEBs. Tänaseks ootame noort kolleegi meeskonda ikka selleks, et saada reaalset tuge suviste projektide ajal ning küsida noorte seisukohta maailmas toimuva osas ning kaasta noori SEB innovatsiooni töötubades. Valime suviseid kolleege endale meeskonda sama tõsiselt nagu teise kolleege: eelmine aasta kandideeris SEB praktikale Youth LAB ühele kohale kaheksa noort ning valiti välja 37 parimat.

Müüt nr 2: mulle ei anta huvitavat tööd

Sulle antakse täpselt seda tööd, mis vastab sinu oskustele. Kui oskustest või teadmistest jääb puudu, on sul oma mentor, kes sind praktika ajal ülesannetes juhendab.

Müüt nr 3: ma istun kogu suve kontoris

SEB pakub oma töötajatele paindlikku tööaega ning kodu- ja suvilakontori võimalust, seega oled sa vaba oma töönädalat paika panema ning oma kontori- ja rannapäevi töökoormuse ja ilmaprognoosi põhjal planeerima. Me ei garanteeri, et kogu sinu praktika rannas toimub, aga me saame kindlalt öelda, et suvi nautimata ei jää.

Müüt nr 4: ma olen üksik, unustatud, tühjade ülesannetega koormatud

Sinu praktika kogemus SEBs sõltub suuresti sellest, kui palju oled valmis panustama. Me väärtustame teadmisi, julgust ja pühendumist ning selliste omadustega kolleeg ei jää meil kindlasti nurka igavlema.

Müüt nr 5: ma ei ole majandusõpilane ja seega pole mul šansse

SEB 2018. aasta praktikantidest üle poole olid noored, kes olid seotud IT ja sotsiaalteadustega. Kindlasti on majandusteadustega seotud tudengid panka oodatud, kui see pole kaugeltki kõik, millega pangas tegeleme. Eelmise suve jooksul tegime edukat koostööd näiteks turunduse, kommunikatsiooni, sotsioloogia ja psühholoogia tudengitega. Kokku oli eelmine aasta tudengeid 18. erinevalt erialalt.

Kas mõtled ka praktika peale? Leia endale sobiv praktika pakkumine seb.ee/praktika

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.