Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 02.06.2021

SEB koolisaadik Ilja Karasjov: meie jätkusuutlikud valikud mõjutavad kõigi elu

SEB koolisaadik Ilja Karasjov: meie jätkusuutlikud valikud mõjutavad kõigi elu SEB koolisaadik Ilja Karasjov

Minu jaoks oli SEB Koolisaadikute programm üks vähestest päikesekiirtest sellel raskel aastal. Lisaks asendamatule kogemusele ja tippspetsialistidelt jagatud teadmistele kulmineerus programmis osalemine sellega, et sain end proovile panna nii õpetaja rollis kui esindada SEB Koolisaadikute programmi televisioonis. Need kõik on kogemused, mida ma ei unusta kunagi!

Programm ise koosnes laias laastus kolmest teemaplokist: säästmisest, investeerimisest ja jätkusuutlikust ettevõtlusest. Tulin suure huviga igasse loengusse, sest informatsiooni oli lihtsasti lahti seletatud. Seetõttu kasvas iga loenguga mu huvi finantstarkuse vastu.

Tähtis oli ühtlasi see, et sain tuttavaks noortega, kellel on minuga sarnased huvid finantsmaailma vastu – sarnaste huvidega inimeste kombineerimisel on palju viljakam teha koostööd, sest särtsu täis silmapaarid hakkavad koostöös sünergiat looma. Kõik koolisaadikud on erineva taustaga, tänu millele omame erinevaid vaatepunkti ning saame leida mitu erinevat lahendust ühele probleemile.
 

Mitmekülgsed koolitused andsid väga hea ülevaate erinevate valdkondade toimimise põhimõtetest. Tänu erinevate valdkondadega tutvumisele sain piisavalt mõtteainet, kuhu tulevikus õppima minna ning mis suunas end süvenenumalt täiendama hakata. Usun, et see oli ka hea kogemus teistele õpilaste, kellele õnnestus mul koolisaadikuna tunde anda. Arvan, et säärane lähenemine, kui su eakaaslane õpetab sulle koolitunnis rahatarkust, on kindlasti uudne ning omamoodi põnev. Peab tunnistama, et ülimalt huvitav on olla õpetaja kingades ning jälgida, kuidas võivad õpilased põneva teema juures nii vaimselt kui füüsiliselt kaasa lüüa.

Kõige südamelähedasemaks teemaks oli mulle aga jätkusuutlikkus, sest valikud, mida ma teen igapäevaselt, mõjutavad paratamatult meie kõigi elu. Lihtsad asjad nagu hambapesu ajal kraani kinni keeramine, prügi sorteerimine ja muud aitavad säästa loodust. Muudan pidevalt enda harjumusi ja vahetan isiklikku transporti ühistranspordi vastu. Sellega vähendan oluliselt enda ökoloogilist jalajälge.
 

Miks ma teen seda? Sest iga inimese panus loeb – järgides elementaarseid põhimõtteid võib saada heaks eeskujuks teistele, luues seeläbi palju laiema keskkonnasäästlikkuse ahela. Teadlikkuse tõstmine aitab probleemide lahendamisele jõuliselt kaasa ja kui mina saan olla eeskujuks mõnele eakaaslasele, pean sellest võimalusest kinni haarama, et maailma paremaks muuta.

Paljud korporatsioonid on oma keskkonnasäästlikkuse poliitika juba ammu ümber mõtestanud. Ringmajandusega säästame loodusvarasid järgmiste põlvkondade jaoks – elame ajal, kus teadlikud valikud mängivad suurt rolli sealhulgas ka meie järglaste jaoks.

 


Ilja Karasjov
SEB koolisaadik Tabasalu Ühisgümnaasiumist

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.