Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 25.05.2021

SEB koolisaadik Elisabeth Kass: mentorid olid igati toeks enesearendamise teekonnal

SEB koolisaadik Elisabeth Kass: mentorid olid igati toeks enesearendamise teekonnal SEB koolisaadik Elisabeth Kass

Paljud noored nagu ka mina liitusid selle programmiga lootuses omandada uusi teadmisi ning praktilisi oskusi rahatarkuse teemal, mis oma tuleviku endaga kaasa viia. Õppides ise reaalmajanduse suunal ning tegeledes investeerimisega juba veidi üle kahe aasta, liitusin selle programmiga ehk suuremal määral isegi sellepärast, et edendada ka teiste teadmisi finantsteemadel.

Aktiivse noorena, kes käib koolis, huviringides, tööl ning tegeleb ka aktiivselt spordiga, näen enda ümber mitmeid noori ning ka juba ülikooli lõpetanuid, kellel tegelikkuses rahakoti paksust mõjutavad teadmised on minimaalsed. Jah, igaüks saab aru, mis on palk ning mis väljaminek, ent just see, mis puudutab säästmist, võimalusi raha kasvama panemiseks ning korralikust eelarvestamisest on kuulnud vähesed.

Mõtted ja tunded

Enne esimest virtuaalset kohtumist olid kõik emotsioonid laes, ei osanudki kohe midagi oodata, samas keerlesid peas pidevalt mõtted, kas ikka saan hakkama ning kui palju ise nendest teemadest teadma pean. Esimene kohtumine disainmõtlemise töötoas on olnud siiani ka kõige pikem. Tehti üksteisega tutvust ning anti ka juba esimesi praktilisi rühmatöö ülesandeid. Kõigist, kes meiega tegelesid, jäi üdini soe ning positiivne mulje – organiseeritus ja tööle panemine käis kiirelt ning selgelt, igal hetkel oli võimalus abi küsida ning nõuga ei hoidnud keegi tagasi.

Pärast igat koolitust on tavaks üks mentorkohtumine, kus arutatakse teemad uuesti kinnistamiseks läbi, et hiljem ise info edasiandmine oleks võimalikult tulemuslik ning ise ei jääks auditooriumiga suheldes hätta. Oma mentori suunal jagub minul küll ainult kiidusõnu, ta on alati olnud kiire tegutseja, leidnud igale väiksemalegi mureaugule ideaalselt istuva korgi peale ning olnud igati toeks enesearendamise teekonnal.

Hoolimata sellest, et programmi peamine eesmärk on teiste finantsteadlikkuse tõstmine, on meile antud võimalus ka ise juurde õppida ning saada teadlikumaks just nendest teemadest, mis meid ennast rohkem huvitavad. Varasematel koolitustel olen tihti ka ise kaasa rääkinud, olnud aktiivne küsimustele vastaja ning koolitustel tekkinud ebakõlad on kiirelt leidnud oma õige asukoha noodireas. Ise olen lisateadmiste kogumist igati ära kasutanud just põhiliselt sellepärast, et paljud seni käsitletud teemad on mulle tuttavad ning tunnen ennast neist kõneldes üpriski koduselt, ent siiski on ka õnneks suur pagas uusi teadmisi juures.

Inimene õpib kogu elu

Selles programmis osalemine on kindlasti kaasa aidanud esinemisoskuse parandamisele, suhtlemisoskuse arengule ning enese selgemalt väljendamine on üha kasvavas tõusutrendis. Varasemalt omandatud teadmised on saanud juurde täiendusi ning kunagi eelarvestamiseks kasutatud mobiiliäpp on taas leidnud koha igapäevasel kasutusel, mis vahepeal soiku oli jäänud. Teisi õpetades ning uusi teadmisi edasi andes õpib inimene isegi rohkem, kui võiks arvata. Enesekindlus klassi ees rääkides on andnud endast märku tehes elus ükskõik mida muud, kus vähegi inimestega kokku puutumist esineb.

Tänu SEB Koolisaadikute programmis osalemisele olen võtnud käsile ka oma investeerimisportfelli suurema hajutamise, mis on oluline riskide maandamiseks. Hajutavuse olen varasemalt taganud erinevate aktsiate omandamise näol, SEB Koolisaadikute programm on aga pannud mõtlema ka hajutamisele erinevate instrumentide vahel, et riskide maandamine ning tootlikkus oleks senisest veelgi efektiivsem.

 


Elisabeth Kass
SEB koolisaadik Tallinna Lilleküla Gümnaasiumist

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.