Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 24.10.2015
lapsed | pere

SEB Heategevusfond toetab laste arengut ja toimetulekut

SEB Heategevusfond toetab laste arengut ja toimetulekut Foto: SEB

Lapsed vajavad hoolt ja armastust iga päev. Kahjuks on Eestis palju lapsi, kel puudub vanemlik hoolitsus. Riik on panustanud nende laste elamistingimustesse ja ka toidumure on lahendatud, kuid nad vajavad siiski midagi enamat, et neist kasvaksid elus toimetulevad täiskasvanud.

SEB Heategevusfond on loodud just nende laste heaks ning tegeleb aktiivselt sellega, et pakkuda tänu annetajatele asendushooldusel viibivatele lastele võimalust tunda end võrdväärsena tavalises peres kasvavate eakaaslastega. SEB Heategevusfond loodi üheksa aastat tagasi ning tänaseks vahendab fond raha 35 asenduskodule, kus on kokku umbes 1000 last.

Tavaperedes kasvavad lapsed saavad armastust, hoolt ja lähedust nii vanematelt, õdedelt-vendadelt, vanavanematelt kui ka teistelt lähisugulastelt. Isegi kui pere majanduslik seis ei ole kiita, on lastel olemas ringkond, kellele toetuda. Turva-või asenduskodudes peatuvatel lastel see võrgustik puudub. Seetõttu on tähtis pakkuda neile võimalusi ja kogemusi hobitegevusteks, õppimiseks ja muudeks harrastusteks, et nad oskaksid tulevikus teadlikumaid valikuid teha.

Elamusi, kogemusi ja vajalikke asju

SEB Heategevusfond peab oluliseks, et iga tegevus oleks mõtestatud ning tooks kaasa muutuse lapse jaoks. Fond kogub annetusi ja viib aastaringselt ellu mitmesuguseid projekte, et toetada turva-ja asenduskodudes elavaid lapsi. „Praegu käib kampaania spordivarustuse soetamiseks, et aidata kaasa laste liikumisharjumuse väljakujunemisele. Sügisel ja kevadel toetame noori õppestipendiumiprogrammi kaudu. Jõulud on kingisoovide täitumise aeg, mil soovid, mida täiskasvanu on märganud ja ära kuulanud, saavad tõeseks. Lisaks korraldame mitmeid üritusi, mis toetavad lapse eakohast arengut,” räägib SEB Heategevusfondi projektijuht Merike Villard. Ta lisab: „Mõnele lapsele on teatris käimine esmakordne kogemus. Mõnele on aga tõeline avastus, et teatrietendus võib suvel ka lageda taeva all toimuda. Vahel juhtub, et mõni laps saab innustust jalgpallipäevast ja leiab endale uue hobitegevuse. Iga väike kogemus võib muuta nooruki elu ning pakkuda talle uusi valikuvõimalusi.”

Annetuseks sobib igasugune summa

SEB Heategevusfond tunneb rõõmu igast rahalisest annetusest, mis aitab asendushooldusel olevaid lapsi kogemustega rikastada. Ikka selleks, et nad saaksid võimaluse maailma avaramalt näha. „Pole olemas suurt või väikest summat: iga summa, mis on hetkel annetajale jõukohane, on väärtuslik panus laste igapäevaelu mitmekülgsemaks muutmisel. Oluline on aga järjepidevus annetamisel, sest laps vajab märkamist ja toetust igakuiselt,” rõhutab Villard. Praeguseks on SEB Heategevusfondil umbes 7000 püsiannetajat. Merike Villard tõdeb, et just püsiannetused on olulised, sest lapsed vajavad järjepidevat hoolt.

Heategevusfondi pilk on suunatud järeltulevale põlvele

„Mõtleme fondis tulevikuvõtmes ehk kuidas toetada noore inimese arengut ja haridusteed. Seetõttu anname vanemliku hooleta lastele hobitegevuse toetuseks välja hobistipendiume ning haridustee alustamiseks või jätkamiseks õppestipendiume,” selgitab Villard. Lisaks riigi toele püüab fond pakkuda vanemlikku hoolt vajavatele lastele annetajate abil just seda, mida tavaperes emad-isad oma laste heaks teevad,” täiendab Villard.

Aidake vanemlikku hoolt vajavate laste ellu rohkem võimalusi tuua ja toetada nende teadlikumaid valikuid tulevikus. Kui soovite aidata, siis sõlmige palun püsikorraldusleping ja toetage lapsi igakuiselt (summa saate ise valida). Teie annetus laekub SEB Heategevusfondi. Kõik SEB Heategevusfondile tehtud maksed on teenustasuta ja tulumaksuvabad.

Rohkem infot leiab heategevusfondi kodulehelt.

 


Getter Orusalu
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.