Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 13.07.2020

Praktikablogi vol. 2: Uus nädal ja uued tuuled

Praktikablogi vol. 2: Uus nädal ja uued tuuled SEB turunduspraktikant Rasmus

YouthLAB sai nüüd korraliku avapaugu. Pärast esimest nädalat olin parajalt elevil ning ootasin enda projektitiimiga virtuaalselt kokkusaamist. Esimene tiimikõne osutus väga vahvaks kogemuseks.

Skype’i ja Teamsi keskkondade viperuste tõttu sai päris palju nalja, aga see on suure internetikohtumise puhul täiesti loomulik (osales lausa üle 50 inimese). Esimesed 5 minutit tiimikohtumisest läksid loomulikult klassikalise ”Kas mind on kuulda?” ja ”Sind ei ole kuulda” sõnumite vahetamisele ning igasuguste muude ühenduste probleemide lahendamisele. AGA kõik, mis sellele järgnes oli super tore!

YouthLABi avapauk

Arvasin alguses, et rahvusvahelises tiimis vestlemine kujuneb üsna piinlikuks kogemuseks - leiab aset minimaalne kõnelus või veelgi halvem variant, lämmatav vaikus. Reaalsus oli hoopis vastupidine - tehnilised viperused sulatasid jää kiirelt ning kogu päeva iseloomustas positiivne ja sõbralik vibe. Samuti ei esinenud kellelgi probleeme keele ega sotsiaalsete oskuste pärast, kõik tiimiliikmed olid küll veits kohmetud, kuid see oli kuidagi väga armas.

Mulle tuli YouthLABi lõunapausil üllatusena, et suur osa praktikantidest käib 4. korruse puhvetis kollektiivselt einestamas. Selline traditsioon oli alguse saanud 1. juunil alustanud praktikantidel ning seetõttu sain sellest alles nüüd teada. Lähenesin vaikselt lauale ja istusin teiste sekka. Hea meel oli näha, et mind võeti kiirelt omaks ning saime tuttavaks. Turunduse ja kommunikatsiooni praktikandina on mul õnneks ka väike sisseelamise ja tutvumise eelis, sest enda töö tõttu kohtun paljude erinevate inimestega, sh teiste praktikantidega.

Ideede genereerimine

YouthLABis tegelesime juhendajate antud väljakutsetega ning meile jagati esimesed ülesanded, mis on vaja nädalaga ära teha. YouthLABi esimene päev oli professionaalselt korraldatud ja hoolikalt läbimõeldud. Interneti vahendusel, tuleb välja, on ka võimalik väga huvitavaid ja interaktiivseid töötubasid läbi viia.

Teine praktikanädal oli mul tihedalt tegevusi täis – reedel leidis aset põhjalik SEB brändikoolitus, esmaspäeval proovisin oluliste tegevustega järjele jõuda, teisipäeval toimus YouthLAB ning kolmapäevast kirjutangi nüüd lähemalt.

Nimelt avanes mul võimalus osaleda SEBs uue eraklientidele mõeldud teenuse välja töötamises. Väljakutse oli meeldivalt põnev ning see päev on olnud siiani minu väga pika praktikaperioodi (lausa 2 nädalat!) kõige kiirem päev. Tegelesime terve hommiku tegevuskava kujundamisega – saime programmi suuresti iseseisvalt algusest lõpuni välja arendada ning päeva lõpus toimus loodud idee ettekandmine erinevatele projektiga seotud juhtidele. Kahjuks ei saanud kõik koos ümber ühise laua istuda, aga isegi interneti teel oli väga hea tunne, kui tähtsad inimesed tulevad praktikantide läbimõeldud lahendust kuulama.

Minu tegemistel SEB-s saad pilku peal hoida lisaks iganädalasele praktikablogile ka SEB Instagramis.

YouthLAB  on SEB noortele praktikantidele loodud 6nädalane innovatsiooniprogramm, mis on osa suvisest praktikaprogrammist. YouthLABis töötavad praktikandid väikestes tiimides ning SEB innovatsioonijuhtide käe all. Disainmõtlemise meetodi abil lahendatakse reaalseid ärilisi teemasid. Sel suvel on SEB Eestis 25 ning koos Läti ja Leedu SEB-ga on praktikante kokku 60.


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.