Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 06.07.2020

Praktikablogi vol. 1: kuidas näeb välja praktikandi esimene päev Eesti suurpangas?

Praktikablogi vol. 1: kuidas näeb välja praktikandi esimene päev Eesti suurpangas? SEB turunduspraktikant Rasmus

Elevil ja samaaegselt veidi närvis, astusin esimest korda uksest sisse SEB klaaskindlusesse, et alustada esimest päeva turunduse ja kommunikatsiooni praktikandina.

Väga uhke tunne oli hoonesse siseneda spetsiaalselt töötajatele mõeldud uksest, kus võttis mind vastu SEB konsultandi asemel hoopis tõsise ilmega turvaadministraator.

Olin üpris hajevil, niisiis tuli tal minult mitu korda küsida, kas ma vajan juhuslikult abi. Nägin arvatavasti välja natuke eksinuna. Õnneks pärast enda tutvustamist leiti mind kenasti töötajate nimekirjast ning sellest teavitati minu juhendajat Grete-Maarjat.

Ja nii minu praktika teekond alguse saigi. Sain kiire majatuuri ning 13. korruse kontorisse jõudes, kus kõik see MarComi maagia aset leiab, leidsin enda üllatuseks eest vaid mõned inimesed. Arvasin, et astun suurde kontoriruumi, kus kõlab intensiivne sumin. Selgus aga, et kevadise koroonapuhangu tõttu oli kontoris üsna vaikne ning saingi tutvuda kõigest paari inimesega. Käigu pealt haarasime mulle isikliku tööarvuti ning osalesingi juba esimesel praktikapäeval kolmel virtuaalsel koosolekul – oota mida?!

Koosolekutel osalemine oli mulle isiklikult täiesti uus teema, kuivõrd teistel töökohtadel on olnud need pigem haruldased. Väga üllatav oli kuulata ja natukene kaasa rääkida nii professionaalsel tasemel koosolekutel, mida ma varem olin ausalt öeldes ainult filmides näinud.

Esimene päev oli kokkuvõttes väga huvitav ja põnev ning mõistsin, et olen õiges kohas. Taipasin, et mul on nii palju arenemisruumi ja huvitavaid nädalaid ees. Lahkusin töölt väga väsinuna, aga naeratusega näol.

Kodukontor it is

Teisel praktikapäeval sai kiirelt alguse SEB innovatsiooniprogramm YouthLAB*. Otsustasin jääda koju, et mitte segada teisi töötajaid YouthLABi jutuga.

Viiruse tõttu toimub programm sel suvel virtuaalselt ning esimest korda Balti-üleselt (eelmistel aastatel oli igal Balti riigil eraldi programm).

Toimus põhjalik programmi tutvustus ja sain teada huvitava fakti, et lätlastele ja leedukatele meeldib vaadata, millega eestlased tegutsevad ja soovivad selle kaudu Eestilt õppida, samal ajal kui Eesti soovib kõndida pigem oma rada ja ei viitsi või ei taha tegeleda enda Balti kaaslastega – kõlas täitsa loogiliselt.

Järgmise sammuna asutigi meile pitchima YouthLABi projekte, millest tuli mul lõpuks välja valida kolm ahvatlevamat. Teistel sellega päev lõppes, aga MarComi praktikandil (ehk minul) tööpäev alles algas, kuivõrd minu ülesandeks on praktika ajal YouthLABi kajastamine.

Sellel aastal on kajastamine üsna omanäoline, sest interneti vahendusel on keerulisem edastada seda, millega tegeletakse. Seega tekkis mul küsimus, kuidas kogu seda asja interaktiivselt edasi anda.

Niisiis sai YouthLABi ajal välja mõeldud muhedad tekstid ning hiljem filmitud videod. Avanes võimalus kutsuda kaaspraktikant muljetama, et oleks vaheldust.

Iga päev aina julgemalt

Kolmandal päeval sammusin tööle juba märksa julgemal sammul. Kuigi olen olnud praktikant vaid kaks päeva, tundsin pärast esimest päeva end juba kindlamalt. Enam ei olnud vaja turva ees veiderdada, vaid sain kohe väravatest läbi astuda. Päev algas seekord mul täiesti üksi. Mitte kedagi ei olnud kontoris (kodukontorite aeg). 

Lõplikult üksi ma siiski ei jäänud ning peagi liitus minuga veel kolleege. Selle päeva jooksul sain tuttavaks veel ühe kolleegiga, võtsin vastu enda esimese kõrvalülesande, sain osaleda müügitiimi virtuaalkoosolekul ning muljetada lühidalt enda YouthLABi kogemusest.

 

Minu tegemistel SEB-s saad pilku peal hoida lisaks iganädalasele praktikablogile ka SEB Instagramis.

* YouthLAB  on SEB noortele praktikantidele loodud 6nädalane innovatsiooniprogramm, mis on osa suvisest praktikaprogrammist. YouthLABis töötavad praktikandid väikestes tiimides ning SEB innovatsioonijuhtide käe all. Disainmõtlemise meetodi abil lahendatakse reaalseid ärilisi teemasid. Sel suvel on SEB Eestis 25 ning koos Läti ja Leedu SEB-ga on praktikante kokku 60.


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.