Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 18.08.2020

Praktikablogi: Praktika lõpp ja Youth LABi finaal

Praktikablogi: Praktika lõpp ja Youth LABi finaal Praktika SEBs hakkab lõppema

Ongi poolteist kuud pangas järsku läbi. Aeg on möödunud hämmastavalt kiirelt ja veider on mõelda, et suvi on mõne nädala pärast lõpule jõudmas. Viimased nädalad olid eriti hoogsad, sest valmistusime tiimiga aktiivselt Youth LABi demopäevaks.

Youth LABi demopäev oli sel aastal omanäoline. Selle asemel, et pitchida SEB Innovatsioonikeskuses saja või enama inimese ees, pidi tänavu hoopiski virtuaalselt selle väljakutsega hakkama saama. Kõnega liitus üle 100 inimese, nende hulgas SEB Baltikumi valdkondade juhid, teised SEB töötajad ja loomulikult kõik praktikandid.

Pärast lühikest sissejuhatust anti igale tiimile aega kolm minutit enda põnevat ideed esitleda ning seejärel viieminutiline küsimuste voor. Äärmiselt huvitav oli kuulata teiste gruppide ideid ja tekkis päris uhke tunne, kui tiimikaaslane meie tiimi ideed pitchis. Kahjuks ei olnud võimalik sel suvel tiimikaaslastega füüsiliselt kokku saada, aga Youth LABis tekkinud raskused ja rõõmud aitasid niivõrd palju kokku kasvada, et viimane kõne lõppes natukene nukral toonil.

Arvan, et Youth LABi väärtus tõusis sellel suvel märgatavalt tänu rahvusvahelisele virtuaalmudelile. Alguses mõtlesin, et Youth LAB oleks võinud jätkuda riigipõhiselt, aga hiljem tundsin, et Balti-ülesest Youth LABist oli palju rohkem kasu. Riikidevaheline innovatsiooniprogramm oli paljudele praktikantidele, sealhulgas minule, esimene sõõm rahvusvahelisest koostööst. Varem oli keeruline ette kujutada, mida täpsemalt rahvusvaheline suhtlus ja koostöö endast kujutab, aga nüüd on arusaamine märgatavalt selgem.

Kõige olulisem küsimus: Kas praktika oli worth it?

Tulin SEBsse eesmärgiga aru saada, missugune näeb välja suurele organisatsioonile turunduse tegemine. Minu jaoks oli oluline jõuda selgusele, kas sooviksin edaspidigi turundusvaldkonnas töötada ja soovisin teada saada, kas olen turundusest kui valdkonnast üldse õigesti aru saanud. Minu õnneks olin loonud turundustööst endale päris õige kujutelma ja SEBs töötamine innustas mind turundusteekonda jätkama. Samas tuli praktikaretkel ette mõningaid üllatusmomente, mida ma ei oodanud.

Turunduse ja kommunikatsiooni divisjonis on turundusülesanded üllatavalt konkreetselt inimeste vahel ära jaotatud – turundusinimesed ei peagi olema nö Jack of all trades. Väikeses firmas peab turundusinimene igasuguste väljakutsetega ihuüksi hakkama saama ja igale turundusega seotud probleemile ise lahenduse leidma. Suures organisatsioonis on turundustegevused inimeste vahel ära jaotatud ja töötajad on spetsialiseerunud lahendama konkreetse valdkonna teemasid. Näiteks pöördud sotsiaalmeedia kajastusega seoses ühe kolleegi juurde, uudiskirjaga teise poole ja veebilehe töödest räägid kolmanda kolleegiga. Selle kõrval toimub Tornimäe kõrgustes pidev arutelu ning kõik turundusülesanded on omavahel suuremal või vähemal määral läbi põimunud. 

Mis veel?

Kui ma kandideerisin praktikale, arvasin, et mul on vaja turunduses või kommunikatsioonis kõrgharidust, et mul oleks üldse võimalust praktikale saada. Pärast esimesi nädalaid sain aru, et see ei ole kindlasti niivõrd olulise tähtsusega. Pigem hinnatakse pangas siiski inimest, mitte kraadi. Kui sul on pealehakkamist ja innukust mingisuguse valdkonnaga tulevikus tegeleda ja pank pakub sulle selleks potentsiaalselt võimalust, siis kindlasti soovitan haarata võimalusest kinni.

Töökeskkond on olnud väga toetav ja sõbralik. Igasuguste probleemide korral võib julgelt pöörduda kolleegi poole. Lõunapausidel ja ühisprojektides loovad meeldiva õhkkonna vahvad kaaspraktikandid. Vabama tunde tekitab veel see, et ei jälgita, millal täpselt tööle tuled ja mis kell lahkud – oluliseks peetakse ülesannete õigeaegset ära tegemist. Samuti ei pea muretsema, et jääd lihtsalt niisama igavlema ja väljakutseid on vähe, vaid võid julgelt kolleegidelt ülesandeid juurde küsida – ja usu mind, neist juba puudust ei tule.

Valdavalt möödusid praktikapäevad väga kiiresti, ei saanud arugi, kui varahommikust oli juba õhtu saanud. Mul on siiralt hea meel, et otsustasin SEBsse praktikale tulla ning usun, et see oli üks parimaid viise (arvestades eriti praegust olukorda) suve kasulikult veetmiseks. Praktika oli worth it.

Minu tegemistel SEB-s saad pilku peal hoida lisaks iganädalasele praktikablogile ka SEB Instagramis.

Youth LAB  on SEB noortele praktikantidele loodud 6nädalane innovatsiooniprogramm, mis on osa suvisest praktikaprogrammist. Youth LABis töötavad praktikandid väikestes tiimides ning SEB innovatsioonijuhtide käe all. Disainmõtlemise meetodi abil lahendatakse reaalseid ärilisi teemasid. Sel suvel on SEB Eestis 25 ning koos Läti ja Leedu SEB-ga on praktikante kokku 60.

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.