Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 21.08.2019
praktika

Pauli viimane praktikablogi: Ja nii oligi suvepraktika läbi

Pauli viimane praktikablogi: Ja nii oligi suvepraktika läbi Foto: Joonas Sisask

Ma ei osanud suve alguses SEB-st palju arvata. Eks kaugelt mõjus ta lihtsalt ühe suure välismaise ettevõttena, kus töötajad iidsetel aegadel käima lükatud hammasrataste vahel vagalt askeldavad. On vist juba aimata, et ma eksisin.

Veel täiesti roheline kommunikatsiooni ja turunduse praktikant lubati juba esimesel päeval panga siseellu. Olgu selleks siis strateegiate väljamõtlemine, kampaaniate (kaas)juhtimine või jooksvate ülesannete täitmine. Võõrasse keskkonda oli ülimalt lihtne sisse sulanduda, kuna mõistsin, et mind päriselt ka taheti. Seda loomulikult mitte printeri ja kohvimasina vahel jooksmiseks, kui klišeedesse laskuda. Noortel on maailmast ja tulevikust oma arusaam. SEB-s seda mitte ainult ei aktsepteerita, vaid võetakse ka kuulda.

Võitjate keskkond

Suvi SEB-s ei parandanud ainult minu erialaseid väljavaateid, vaid edendas ka üleüldist ettevõtlikku mentaliteeti. Olgu selleks panga kõrgemad juhid, oma divisjoni asjatundlikud töötajad või ambitsioonikad kaaspraktikandid– olles ümbritsetud asjalike inimestega, hakkad ka ise suuremalt mõtlema ning laiemat pilti nägema.

Suve jooksul oli igal hetkel võimalik kokku leppida kohtumine oma mõne ala eksperdiga SEB-s, kellele ei olnud probleemiks mu küsimustele vastata. Ükskõik kui rumalad need ei tundunud. SEB-st sai kaasa hulga boonusteadmisi (eriti ettevõtluses), mida praktikat alustades ette ei näinud. Lisaks saadud know-how-le võtan SEB-st loomulikult kaasa ka väärtuslikud kontaktid kõigist Balti riikidest.

Kiidulaul oma osakonnale (teistele ka)

Turunduse ja kommunikatsiooni divisjon, ikka 13. korruselt. Blogiseeria läbiv motiiv iseloomustama seda meeldivat töökeskkonda SEB-s.

MarCom on ühtehoidev üksus, mis koosneb värvikatest figuuridest. Ainulaadsed mõistused ei jookse aga põikpäiselt oma rada, vaid maalivad SEB lõuendile ühe läbinisti maitseka helerohelise. SEB mainekujundamise maastik tõi mind lähemale väljendile „väärtus“. Igapäevatöös meeldis mulle näha, kuidas kõik indiviidid sellesse SEB helerohelisse siiralt usuvad ning ühtselt panustavad. Oleks vale luua lahendusi, millesse sa ei usu.

Tänutäheks imelistele töötajatele, mõtlen siia mõne läila lause, nagu „Kui hea sisekeemia kumaks majaseintest läbi, ei vajaks maailm enam päikest“. Aga nii hea see ka päriselt oli. Kuigi päikest oleks ikka vaja.

Alapealkirjas sulgudes seisev info viitab sellele, et olles suhelnud teiste praktikantidega, samastuvad nad suurepäraselt minu kogemusega.

See täitsa lõpp

On siiras rõõm, et mind võeti see suvi vastu SEB hästi funktsioneerivasse perre. Kõigile, kes on kunagi mõelnud praktikast pangas, aga pole näilise ranguse tõttu seda teekonda siiski ette võtnud– öelge sellele väljakutsele „Jah!“. Mis saaks olla parem kui erialane töökogemus tulevikku kujundavas organisatsioonis?

 


Paul Lees
SEB turunduse ja komunikatsiooni divisjoni praktikant

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.